Путін оголосив про "приєднання" Донбасу, Херсонської і Запорізької областей до РФ і закликав Київ до переговорів

Путін оголосив про "приєднання" Донбасу, Херсонської і Запорізької областей до РФ і закликав Київ до переговорів

Важливо
Путін оголосив про "приєднання" Донбасу, Херсонської і Запорізької областей до РФ і закликав Київ до переговорів
. Президент РФ Володимир Путін під час виступу на церемонії "приєднання" Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей до РФ 30 вересня 2022 року в Москві, Росія. Фото: АР.

Президент Росії Володимир Путін 30 вересня виступив у Георгіївській залі Кремля на церемонії "приєднання" до РФ тимчасово окупованих українських територій Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей після того, як на них відбулися псевдореферендуми. У своїй промові він також закликав "Київ сісти за стіл переговорів". На цій же церемонії ватажки самоназваних Л/ДНР Деніс Пушилін, Леонід Пасічник, а також колаборанти Євген Балицький та Володимир Сальдо підписали документи про "приєднання" регіонів до РФ.

"Люди свій вибір зробили, однозначний вибір. Сьогодні ми підписуємо договір про прийняття до складу ДНР/ЛНР, Запорізької та Херсонської області. Упевнений, що федеральні збори підтримають конституційні закони про прийняття та утворення в Росії 4-х нових регіонів, 4-х нових суб'єктів Російської Федерації", — сказав Путін на початку свого виступу.

Читайте також: Трибунал для Путіна. Як російське керівництво відповість за злочини в Україні

Російський президент також згадав про "трагедію розпаду Радянського Союзу", але наголосив, що "Росія і не прагне повернення до СРСР". Він закликав Київ "сісти за стіл переговорів і припинити війну".

"Люди на Донбасі, в Херсоні і Запоріжжі стають нашими громадянами назавжди. Ми закликаємо київський режим негайно припинити всі бойові дії, ту війну, яку він розв'язав ще у 2014 році та повернутися за стіл переговорів. Ми готові до цього. Але вибір народу в Донецьку, Луганську, Запоріжжі, Херсоні обговорювати не будемо. Він зроблений, Росія його не зрадить", — зазначив він.

Також Путін назвав обмеження для росіян, які запроваджують західні країни через вторгнення РФ в Україну "русофобією" і "расизмом".

Під час виступу президент РФ повернувся до "історії", зазначивши, що "Захід" "підсаджував цілі народи на наркотики заради землі та ресурсів". Потім він наголосив, що США двічі застосували ядерну зброю, пригадавши Хіросіму і Нагасакі. Зауважив Путін і про "біологічну зброю від Заходу, та експерименти над людьми, які проводилися і на території України".

Путін оголосив про "приєднання" Донбасу, Херсонської і Запорізької областей до РФ і закликав Київ до переговорів
Призначений Москвою "глава" Херсонської області Володимир Сальдо, "глава" Запорізької області Євген Балицький, президент Росії Володимир Путін, ватажки "Л/ДНР" Денис Пушилін та Леонід Пасечник. Кремль, Москва, 30 вересня 2022 р. Фото: АР

За твердженням російського президента, Захід веде "гібридну війну" проти Росії, а не навпаки, і Росія зможе "захистити свої цінності". Він також заявив, що "русофобія" є "расизмом", і що Захід до Росії давно "ставився як до колонії". А Росія, за словами Путін, хоче "відновити історичну єдність" задля "захисту нащадків від поневолення та жахливих експериментів".

Російський президент також зазначив, що вибухи на "Північних потоках" були "диверсіями".

Читайте також: Нитки "Північних потоків" після вибухів можуть стати непридатні для використання

"Англосаксам вже мало санкцій, вони перейшли до диверсій. Неймовірно, але факт, організувавши вибухи на міжнародних газових магістралях "Північного потоку", що проходять дном Балтійського моря. Фактично розпочали знищення загальноєвропейської енергетичної інфраструктури", — сказав він.

Путін також звинуватив "Захід" у тому, що той "розтоптав принцип непорушності кордонів і зараз на власний розсуд вирішує, хто має право на самовизначення".

"Чому вони так вирішують? Хто їм надав таке право? Ось чому у них викликає дику злість вибір людей у Криму, Севастополі, Донецьку, Луганську, Запоріжжі, Херсоні", — зазначив російський президент.

На так званій церемонії підписання були присутні високопоставлені російські чиновники, зокрема міністр оборони РФ Сергій Шойгу і глава Чечні Рамзан Кадиров. Водночас патріарх РПЦ Кирил не зміг відвідати захід через позитивний тест на коронавірус.

Що відомо

  • На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей 23 вересня розпочались псевдореферендуми про приєднання до РФ. Окупаційна влада пропонувала українцям голосувати вдома, на вулиці, на новостворених виборчих дільницях. Разом з так званими членами виборчих комісій до місцевих приходили озброєні військові.
  • В українському МЗС заявили, що фейкові "референдуми" та гібридна мобілізація нічого не змінять для РФ.
  • У ЄС попередили, що за жодних умов не визнають результатів "референдумів", які Російська Федерація намагається організувати на тимчасово окупованих територіях України, а всі причетні до них будуть притягнуті до відповідальності.
  • Рада Федерації, верхня палата парламенту РФ, може розглянути проєкти законів про приєднання окупованих територій України до Росії на засіданні, яке відбудеться 4 жовтня.
  • 28 вересня Росія заявила, що псевдореферендуми про входження окупованих частин Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей України добігли кінця, а переважна більшість населення регіонів нібито підтримали цю ініціативу.
  • Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков повідомив, що Володимир Путін у п'ятницю, 30 вересня, візьме участь у церемонії підписання "договорів" про вступ до Росії окупованих територій України, де пройшли "референдуми".
Війна. Усі останні новини
На початок