У Бахмуті зростає конкуренція між російськими ПВК — ISW

У Бахмуті зростає конкуренція між російськими ПВК — ISW

Бахмут, дорога, війна
Дорога в Бахмут, Донеччина, 26 квітня 2023 року. Фото: АР / Libkos

У Бахмуті, ймовірно, посилюється конкуренція серед російських приватних військових компаній і збільшення кількості ПВК навколо міста може спричиняти "значні тертя" між ними.

Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

Як зазначили в ISW, у відеозверненні до президента Росії Володимира Путіна найманці ПВК "Поток" (імовірно один із трьох добровольчих загонів компанії "Газпром") стверджують, що чиновники "Газпрому" повідомили членам ПВК, що вони підпишуть контракти з Міноборони РФ, але потім змусили особовий склад "Потоку" підписати контракти з ПВК "Редут".

Один солдат Потоку стверджував, що "Газпром" створив два інших підрозділи — ПВК "Факел" і "Пламя", які були прикріплені до МО Росії. Однак один з російських мілблогерів заявив, що "Поток" — це не ПВК, а підрозділ БАРС (бойовий резерв).

Читайте також: У Британії пропонують оголосити ПВК "Вагнер" терористичною організацією

"Особовий склад "Потоку" також повідомляв про погане поводження з боку бойовиків "Вагнера", які погрожували розстріляти особовий склад "Потоку", якщо той відійде від лінії зіткнення. Бойовик "Вагнера" в інтерв’ю, опублікованому 26 квітня, заявив, що бійці "Потоку" вночі покинули фланги "вагнерівців", — йдеться у звіті.

Російський мілблогер заявив, що бойовики "Потоку" залишили свої позиції в Бахмуті через брак боєприпасів.

"Раніше ISW оцінювало, що фінансист "Вагнера" Євген Пригожин, ймовірно, розглядає збільшення кількості ПВК навколо Бахмута як конкуренцію, і, схоже, збільшення поширеності інших ПВК навколо Бахмута може спричиняти значні тертя", — зазначили в Інституті.

Що відомо про ситуацію у Бахмуті

Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах міста, яке стало політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).

Обороною Бахмута керують генерали української армії Сирський, Тарнавський та Гнатов, також там воюють досвідчені командири бригад, полковники Павло Паліса та Олександр Півненко.

23 квітня генерал Олександр Сирський проїхав весь Бахмутський фронт і всі частини, які боронять місто.

Він зазначив, що працював із командирами та воїнами над плануванням операцій, штурмів та оборони.

"Ми б‘ємо ворога, часто несподівано для нього, і продовжуємо утримувати стратегічні рубежі. Воїни, які здійснюють активні штурмові дії по захопленню позицій росіян, отримують заохочення та винагороду. Кожен тут — герой".

Сирський наголосив, що армія РФ зазнає великих втрат у битві за Бахмут: "Ми знищуємо їх кадровий та наступальний потенціал".

Читайте також

США оцінили перспективи контрнаступу України, Росія завдала ракетного удару по Миколаєву. 428 день війни. Онлайн

Сили оборони відбили 54 атаки і завдали 16 ударів по позиціях військ РФ — Генштаб

На початок