Німці не вірять Китаю як посереднику на війні в Україні — опитування

Німці не вірять Китаю як посереднику на війні в Україні — опитування

Опитування
Президент Росії Володимир Путін і голова Китаю Сі Цзіньпін у Москві
Президент Росії Володимир Путін і голова Китаю Сі Цзіньпін у Великому Кремлівському палаці в Москві 21 березня 2023 року.Фото: Associated Press

Переважна більшість німців не вірить у те, що Китай з його “мирним планом” може сприяти припиненню війни між Росією та Україною як посередник. Лише третина опитаних соціологами німців є прихильниками посередницької ролі КНР.

Про такі результати опитування, оприлюдненого соціологічним інститутом Forsa 25 квітня, повідомляє Deutsche Welle.

Так, дві третини респондентів (66 відсотків) негативно ставляться до Китаю як до посередника в Україні і лише близько третини (31 відсоток) — позитивно, випливає з результатів опитування Forsa.

Опитування Forsa майже не виявило відмінностей у думках у західній і східній частинах Німеччини.

Найбільше прихильників посередницької ролі Китаю в Україні серед електорату правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини" — 49 відсотків. Серед прихильників християнських партій ХДС і ХСС переважає негативне ставлення до ролі Китаю — 72 відсотки.

Серед електорату Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) скептично ставляться до посередництва КНР 70 відсотків респондентів, серед прихильників "зелених" — 68 відсотків, а серед прихильників вільних демократів — 62 відсотки опитаних.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України і РФ до мирного врегулювання конфлікту.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Всього до китайського мирного плану увійшли 12 пунктів.

25 лютого CNN із посиланням на джерела, пов’язані з американською розвідкою повідомив, що Китай розглядає можливість відправлення зброї до Росії для використання у війні проти України.

5 квітня представниця Держдепу Андреа Калан у коментарі Суспільному повідомила, що США не бачать ознак, що Китай надсилає зброю Росії.

Що сказав китайський посол про країни колишнього СРСР та Крим

17 квітня посол КНР у Франції Лу Шае дав інтерв'ю французькому телеканалу LCI, в якому поставив під сумнів суверенітет колишніх республік Радянського Союзу. Він заявив, що пострадянські держави "не мають ефективного статусу в міжнародному праві, тому що немає міжнародної угоди, яка б надала сили їхньому статусу суверенних країн", а також, що Крим нібито "спочатку належав Росії".

У Міністерстві закордонних справ Франції після цього заявили, що Китай має пояснити слова свого дипломата.

МЗС Естонії також викликало для роз’яснень посла Китаю через заяву дипломата КНР.

Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики й оборони Жозеп Боррель заявив, що коментарі китайського дипломата, в яких той висловив сумнів у суверенітеті країн колишнього Радянського Союзу, є неприйнятними.

Після цього у МЗС Китаю заявили, що "поважають суверенний державний статус" країн колишнього Радянського Союзу.

Читайте також

Китай не виключає постачання Росії зброї — CNN

Міноборони КНР заявило, що Китай готовий співпрацювати з російськими військовими у кількох напрямках — Reuters

"У нас суцільний конструктив" — Кулеба про відносини з Китаєм

"Китай не був на боці РФ у війні в Україні" — посол Китаю в ЄС

Китай намагається одночасно займати дві сторони: Блінкен про позицію Пекіна щодо війни в Україні

Вибір редакції

На початок