У ЄС прокоментували слова китайського дипломата про суверенітет пострадянських країн

У ЄС прокоментували слова китайського дипломата про суверенітет пострадянських країн

У ЄС прокоментували слова китайського дипломата про суверенітет пострадянських країн
Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Фото: AP

Коментарі китайського дипломата, в яких той висловив сумнів у суверенітеті країн колишнього Радянського Союзу, є неприйнятними.

Про це заявив високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики й оборони Жозеп Боррель.

"Неприйнятні зауваження посла Китаю у Франції, що ставили під сумнів суверенітет країн, які стали незалежними після розпаду Радянського Союзу в 1991 році", — зазначив він.

Як зауважив Боррель, ЄС може лише припустити, що ці заяви не відображають офіційну політику Китаю.

Латвія, Литва та Естонія викликали до міністерств закордонних справ представників Китаю у Ризі, Вільнюсі та Таллінні після висловлювання китайського дипломата про суверенітет пострадянських країн, повідомляє LRT.

Раніше Міністерство закордонних справ Франції заявило про занепокоєння через заяви китайського посла в Парижі, який 22 квітня висловив сумніви у суверенітеті країн колишнього Радянського Союзу, а також у приналежності окупованого РФ Криму Україні.

17 квітня посол КНР у Франції Лу Шае дав інтерв'ю французькому телеканалу LCI, в якому поставив під сумнів суверенітет колишніх республік Радянського Союзу. Він заявив, що пострадянські держави "не мають ефективного статусу в міжнародному праві, тому що немає міжнародної угоди, яка б надала сили їхньому статусу суверенних країн", а також, що Крим нібито "спочатку належав Росії".

Читайте також

МЗС Естонії викликає для роз’яснень посла Китаю через заяву дипломата КНР

Вибір редакції

На початок