Шукають агентів РФ, колаборантів, диверсантів. Як на Донеччині силовики проводять фільтраційні заходи

Шукають агентів РФ, колаборантів, диверсантів. Як на Донеччині силовики проводять фільтраційні заходи

Пошук колаборантів та ДРГ на Донеччині
Лиман, квітень 2023 року. Фото: Суспільне Донбас

Співробітники СБУ у Лимані на Донеччині викрили трьох людей, яких підозрюють у співпраці з окупантами та підтримці сил РФ, двох з них затримали. Фільтраційні та стабілізаційні заходи у звільненому восени 2022 року проводять працівники СБУ разом із поліцейськими, прикордонниками та військовими. Як шукають агентів РФ та диверсантів — репортаж Суспільного.

"Ключовою метою таких заходів є виявлення російських агентів та ДРГ, які працюють на замовлення окупанта. Також спецпризначенці роблять огляд окремих приміщень та територій для виявлення заборонених до обігу предметів", — розповіла речниця СБУ в Донецькій області Каріна Західна.

Співробітники СБУ обстежують будівлі у Лимані, опитують жителів та виявляють людей, які у період окупації співпрацювали з окупантами.

СБУ затримали двох жителів у деокупованому Лимані на Донеччині яких підозрюють у колабораційній діяльності
Деокупований Лиман на Донеччині, квітень 2023 рік. Фото: СБУ у Донецькій області

"У ході фільтраційних заходів було викрито трьох колаборантів, які на період окупації міста співпрацювали із окупантами. Вони допомагали окупантам у встановленні окупаційних порядків, підбирали їм кадри з-поміж місцевих мешканців, які лояльні до окупаційної влади, а також надавали їм інформацію, яка допомагала у веденні збройної агресії проти України", — розповіла речниця СБУ в Донецькій області.

Каріна Західна додала, що двох із них затрималиУ порядку ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України. та усім повідомили про підозру у колабораційній діяльностя (за статтею 111-1 Кримінального кодексу України).

За словами речниці СБУ, крім того під час рейду було виявлено чотирьох інтернет-агітаторів, які публікували в мережі антиукраїнський контент.

Лиман, Донеччина, квітень 2023 року
Фото: СБУ у Донецькій області

Під окупацією Лиман перебував чотири місяці. Звільнили місто на початку жовтня 2022 року.

Що відомо про ситуацію у Лиманській громаді

  • На звільненій частині Донеччини відновлюють інфраструктуру. Зокрема, у Лимані й у Святогірській громаді відновили зв'язок мобільного оператора Vodafone.
  • Лиман був звільнений від окупантів 4 жовтня. Наразі в місті проживає п'ять тисяч людей. До російського вторгнення було понад 20 тисяч.
  • На Донеччині у Святогірську та Лимані відновили електропостачання.

Читайте також

Врятований прапор та понівечена будівля. У Лимані планують відновити розбитий обстрілом відділ поліції

Новий рік у підвалі. Свято у Лимані на Донеччині

Розвідка оприлюднила перехоплення, де росіянин розповідає про вбивства місцевих при відступі з Лимана

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок