Новий рік у підвалі. Свято у Лимані на Донеччині

Новий рік у підвалі. Свято у Лимані на Донеччині

Новий рік у підвалі. Свято у Лимані на Донеччині
Фото: Суспільне Донбас

Жительки звільненого восени Лиману Донецької області Ніна та Любов святкуватимуть Новий рік в підвалі, прикрасили його та знайшли ялинку. Тут жінки живуть вже 8 місяців — квартири розбиті російськими снарядами. Репортаж з передноворічного міста прифронтової Донеччини.

Місцева жителька Любов показує свою квартиру на п’ятому поверсі. В травні цьогоріч прямим влучанням снаряда домівка жінки перетворилася на згарище. Вигоріло все: меблі, двері, вікна, дах.

Новий рік у підвалах. Як у Лимані місцеві готуються до свята
Фото: Суспільне Донбас

"Перед цим були прильоти, тільки ремонт зробила, мені так боляче. Син підніметься, каже: "Мам, дірочка така невелика. Ну нічого кажу, склопакети замінимо і все. А тоді більше і більше. Були прильоти раніше, але не такі", — каже жінка.

Власниця розбитої квартири за місяць до цього обстрілу перейшла жити в підвал. В ньому і залишається вже понад 240 днів. Облаштувала зі стільців ліжко, застелила ковдрами — всі її речі згоріли.

"Що люди подавали — в тому і ходжу. У мене документи всі погоріли, залишився в сумці паспорт і пенсійне. Трудова, багато чого, всі фотографії, весь посуд. Приїжджали німці, привезли чашки, тарілки", — говорить Любов.

У підвалі живе і шиншила Мішаня. Йому три роки. Сюди тварину везли під обстрілами з іншої частини міста.

Новий рік у підвалах. Як у Лимані місцеві готуються до свята
Фото: Суспільне Донбас

"Є сушка в мене, горіхи є. Привозили горіхи — я взяла. Мішенька, не треба, не бійся", — заспокоює шиншилу жінка.

Окрім шиншили Міши в підвалі разом зі своєю власницею Ніною живе кішка Мері. Квартира Ніни посічена уламками, вибиті шибки. Зимувати там холодно.

"Он уламок, он уламок. Потім он розбило двері у ванну. Ну, в мене ще терпимо. Тут вікна заробили трошечки", — показує оселю Ніна.

Обігріваються жінки грубкою, запаслися дровами на перші місяці зими, проте цього мало, каже Любов. Святкувати Новий рік планують разом — тут в підвалі. Прикраси вдалося зберегти. До штучної ялинки ще треба знайти підставку, а ще придбати гілки справжньої, щоб пахла.

Що відомо про Лиман

Лиман був звільнений від окупантів 4 жовтня. Наразі в місті проживає п'ять тисяч людей. До російського вторгнення було понад 20 тисяч.

Читайте ще

Армія РФ зруйнувала поліцейське відділення у Лимані — є поранений

У Святогірську та Лимані відновили електроенергію

"Тут противник самознищується". Як десять місяців окупанти намагаються захопити Донеччину

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок