Пакистан купив першу партію російської нафти за зниженою ціною

Пакистан купив першу партію російської нафти за зниженою ціною

Карачі, Пакистан
Карачі, Пакистан. Фото: Ярослав Прищепа, Суспільне

Пакистан вперше замовив російську нафту зі знижкою в рамках нової угоди, укладеної між Ісламабадом та Москвою, при цьому один вантаж буде доставлено до порту Карачі у травні.

Про це повідомив міністр нафти країни Мусадік Малік, передає Reuters.

Згідно з угодою, Пакистан купуватиме лише сиру нафту, а не паливо. Очікується, що імпорт досягне 100 тисяч барелів на день, якщо перша угода буде вдалою, повідомив міністр Малік.

Він відмовився сказати, чи будуть використовуватися китайські юані та дирхами ОАЕ для плати за нафту. Він також не став коментувати темпи імпорту.

"Я не буду нічого розголошувати про комерційну сторону угоди", — сказав Малік.

Міністр повідомив, що пакистанська Refinery Limited спочатку перероблятиме російську нафту в пробному режимі, а згодом приєднаються Pak-Arab Refinery Limited (PARCO) та інші нафтопереробні заводи.

Читайте також: Росія продає зі знижками нафту в Індію та Китай — Reuters

Reuters зазначає, що купівля Пакистаном нафти дає Росії новий ринок збуту, на додаток до ринків Індії та Китаю, куди зросло постачання нафти після запровадження Євросоюзом нафтових санкцій.

Нафта зі знижкою дає бідному Пакистану перепочинок перед кризою платіжного балансу і критично низьких валютних резервів. Імпорт енергоносіїв становить більшу частину зовнішніх платежів країни.

Великі російські нафтові компанії протягом останніх місяців обговорювали можливі постачання нафти до Пакистану, повідомили два джерела, знайомі з переговорами, але відмовилися розкрити імена можливих постачальників. Одне з джерел на умовах анонімності повідомило, що Росія планує постачати нафту Urals до Пакистану.

Що відомо про нафтові санкції

5 грудня набули чинності обмеження цін країн Європейського Союзу на російську нафту морського походження. 3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель.

На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.

На початку липня країни "Великої сімки" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі. Механізм має запрацювати 5 грудня 2022 року.

6 жовтня ЄС затвердив 8-ий пакет антиросійських санкцій, який в тому числі закладає основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7. Обмеження мають набути чинності після 5 грудня 2022 року для сирої нафти та 5 лютого 2023 року для продуктів перероблення нафти.

Однак 25 листопада стало відомо, що ЄС призупинив переговори про обмеження цін на російську нафту, оскільки Польща та країни Балтії вважали попередню пропозицію щодо ціни на рівні $65 за барель "занадто щедрою" для Росії.

2 грудня після тривалих переговорів країни ЄС домовилися встановити граничну ціну на російську нафту морського походження на рівні 60 доларів за барель.

Слідом за ЄС країни G7 та Австралія запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні 60 доларів за барель.

Читайте також

Зеленський закликав обмежити ціни на російську нафту до $30-40 за барель

Росія створює "тіньовий флот" танкерів для обходу нафтових санкцій — Financial Times

"Росія зацікавлена у продажі енергоносіїв" — Блінкен про ліміт цін на нафту та погрози РФ не постачати паливо

Угорщину звільнили від обмежень цін на російську нафту — МЗС країни

Вибір редакції

На початок