Резніков: Маємо побудувати багаторівневу систему ППО/ПРО у найкоротший термін

Резніков: Маємо побудувати багаторівневу систему ППО/ПРО у найкоротший термін

Олексій Резніков
. Міністр оборони України Олексій Резніков. Фото: Associated Press

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що чим міцнішим буде захист повітря, тим більше ресурсів Україна зможе залучити для перемоги, тому якнайшвидша побудова багаторівневої системи ППО/ПРО є пріоритетом.

"Побудова багаторівневої системи ППО/ПРО у найкоротший термін – наш пріоритет. Це захист мирних міст, критичної інфраструктури, наших людей у тилу та на фронті. Системи Patriot формують спроможність, якої раніше не було – вражати балістичні цілі. Чергова установка IRIS-T підвищує можливості боротьби з крилатими ракетами", — написав він у Facebook.

Читайте також: У Міноборони підтвердили прибуття ЗРК Patriot в Україну

Міністр наголосив, що IRIS-Т, як і NASAMS, чудово себе зарекомендували.

"МіГи від польських та словацьких друзів посилять захист і від російських ракет, і від іранських дронів. Все це – свіжі надходження, які вже у лавах Сил оборони. Далі буде", — зазначив Резніков.

За його словами, з огляду на "варварську тактику Кремля" Україні потрібно більше платформ різного рівня та боєприпаси до них, потрібно більше ПЗРК.

"Літаки західного зразка – вершина цієї піраміди. Щодо кожної платформи спочатку ми чули "ні, це неможливо". Тепер вони боронять наше небо. Послідовно працюємо на результат. Чим міцнішим буде захист повітря, тим більше ресурсів Україна зможе залучити для перемоги, тим швидше наші люди повернуться додому", — наголосив Резніков і подякував партнерам за допомогу.

Напередодні, 18 квітня, повідомлялось, що Німеччина передала Україні зенітно-ракетний комплекс Patriot та снаряди до нього.

Як працюють ЗРК Patriot

Зенітні ракетні комплекси Patriot в США почали розробляти 40 років тому. Перший раз Patriot використали в боях на початку 1990-х, під час війни в Перській затоці.

Батарея ЗРК Patriot складається з радара, пункту управління й пускових установок (до восьми), кожна з яких має по чотири ракети. Ціна однієї батареї близько мільярда доларів.

Характеристики радіолокаційної станції системи:

  • максимальна висота перехоплення цілі — 24 кілометри;
  • максимальна дальність перехоплення — 80 кілометрів;
  • мінімальна — три кілометри.

Вражає цілі ЗРК Patriot керованими ракетами "земля — повітря". Максимальна дальність ураження коливається від 40 до 160 км залежно від типу ракети. Одночасно Patriot може знищувати вісім цілей та здатен збивати не лише літаки та крилаті ракети, але й балістичні.

Читайте також

В Україну прибув другий німецький комплекс ППО Iris-T

Українські бійці завершили навчання на Patriot у США

Україна потребує 20 батарей Patriot і навіть цього може бути недостатньо — Зеленський

ЗРК Patriot допоможуть знищувати російську авіацію на значній відстані — Повітряні сили

На початок