Перейти до основного змісту
ЗРК Patriot допоможуть знищувати російську авіацію на значній відстані — Повітряні сили

ЗРК Patriot допоможуть знищувати російську авіацію на значній відстані — Повітряні сили

ЗРК Patriot допоможуть знищувати російську авіацію на значній відстані — Повітряні сили
. Речник Повітряних Сил України Юрій Ігнат. Фото: Медіацентр

Західні комплекси протиповітряної оборони, що мають скоро надійти в Україну, такі як Patriot і SAMP/T, допоможуть не лише у знищенні російських ракет, але й збиватимуть авіацію Росії на значній відстані.

Про це в ефірі загальнонаціонального марафону повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Військовий прокоментував свої попередні слова про те, що українці дізнаються про отримання військовими комплексів Patriot після збиття ним першого російського літака, наголосивши, що ЗРК ефективні не лише проти російських балістичних ракет.

"Комплекс не лише хороший в плані збиття балістичних ракет. Це комплекс далекого радіусу дії. Ми на жаль не маємо таких далекобійних систем зенітно-ракетних, тому що в нас основні комплекси "Бук М1" з дальністю 40 кілометрів, С-300 з дальністю 75 кілометрів. Тому 150, які мають комплекси і Patriot, і SAMP/T, допоможе в першу чергу збивати балістику, зрозуміло, а ще — й протистояти російській авіації на великих відстанях", — зауважив посадовець.

За його словами, якщо Росія сьогодні застосовує авіацію у прифронтовій зоні на північних і південних напрямках для того, щоб завдавати ударів і ракетами, і плануючими корегованими авіаційними бомбами, вони підлітають на відстань 30-60 кілометрів до українських кордонів і скидає ці боєприпаси.

"Що таке авіаційні бомби великого тоннажу, ми знаємо, всі знають, наскільки руйнівну силу вони несуть, і наявність далекобійних зенітних систем, а також авіації, здатної завдавати удар на понад 150 кілометрів, віджене російську авіацію від наших кордонів. І зрозуміло, що хотілося б бачити не лише збиті рашистські крилаті ракети, але й літаки, які часто з’являються на лінії бойового зіткнення", — додав Юрій Ігнат.

Раніше у Міноборони Польщі спростували оприлюднену іспанським виданням La Razon інформацію, що перші ЗРК Patriot вже в Україні. Іспанські журналісти не так зрозуміли міністра національної оборони Польщі Маріуша Блащака, повідомили у відомстві на запит Укрінформу.

Що кажуть про передачу ЗРК Patriot у командуванні Повітряних Сил

"Є в нас офіційні джерела, Міноборони. Безумовно, Patriot буде в Україні. Рішення прийнято, люди навчаються. Очікуємо найближчим часом, є заяви про навчання наших людей на цих комплексах. Як побачите, що наш командувач тестує за кермом Patriot, як це було з IRIS-T нещодавно у підсумковому матеріалі про рік війни, то він вже точно буде в Україні. Або ж ми сповістимо про перший рашистський літак, який зіб’є той Patriot — здатен збивати цілі на відстані до 150 км аеродинамічні цілі", — прокоментував Суспільному в ефірі телемарафону ситуацію з ЗРК Patriot речник командування Повітряних Сил Юрій Ігнат.

Йдеться про літаки, гелікоптери, крилаті ракети.

"Балістика менше — 40 кілометрів — але це дуже потрібна для нас зброя разом із SAMP-T. Наберемося терпіння", — додав Ігнат.

Як працюють ЗРК Patriot

Зенітні ракетні комплекси Patriot в США почали розробляти 40 років тому. Перший раз Patriot використали в боях на початку 1990-х, під час війни в Перській затоці.

Батарея ЗРК Patriot складається з радара, пункту управління й пускових установок (до восьми), кожна з яких має по чотири ракети. Ціна однієї батареї близько мільярда доларів.

Характеристики радіолокаційної станції системи:

  • максимальна висота перехоплення цілі — 24 кілометри;
  • максимальна дальність перехоплення — 80 кілометрів;
  • мінімальна — три кілометри.

Вражає цілі ЗРК Patriot керованими ракетами "земля — повітря". Максимальна дальність ураження коливається від 40 до 160 км залежно від типу ракети. Одночасно Patriot може знищувати вісім цілей та здатен збивати не лише літаки та крилаті ракети, але й балістичні.

Чому Україна просила про ЗРК Patriot

"Інформація про передачу Україні систем Patriot — надзвичайно важлива новина. Починаючи від лютого ми на весь світ зверталися з проханням закрити небо над Україною. Нарешті нас почули. Цей комплекс здатний закрити чималу територію України, захистити зі 100% ефективністю. Звичайно, нам таких комплексів потрібно багато, але це перший крок", — говорить полковник ЗСУ, речник Генерального штабу Збройних Сил України (2014-2017) Владислав Селезньов.

Про потребу в зенітно-ракетних комплексах Patriot, українська влада почала говорити навіть раніше — ще за рік до повномасштабного вторгнення Росії. Тоді, у квітні 2021-го, голова Офісу президента Андрій Єрмак закликав Сполучені Штати розмістити ці системи в Україні.

В перші місяці повномасштабного вторгнення президент, урядовці, чиновники щодня закликали союзників закрити небо над Україною, в тому числі й передав ЗСУ комплекси Patriot.

Передостанній раз мова про ці системи зайшла наприкінці листопада, коли після чергового російського обстрілу України одна з ракет впала у польському Пшеводуві. Тоді Берлін запропонував надати ЗРК Patriot Польщі. Прем'єр-міністр країни Матеуш Моравецький закликав спрямувати системи в Україну, Німеччина пропозицію відхилила, проте все ж передасть ці комплекси Польщі. Їх розмістять на кордоні з Україною — з польського боку.

"Я намагався переконати міністра оборони Німеччини, що ефективніше використовувати батареї Patriot на заході України. Оскільки з боку Німеччини немає бажання, ми говорили про розташування цих наборів у Польщі у Люблінському воєводстві. Найважливіше, що німецька сторона погодилася, що саме польське командування буде приймати рішення про застосування цієї зброї", — говорить Маріуш Блащак, міністр оборони Польщі.

Проте тепер комплекси Patriot Україні передають США.

Читайте також

Українські військові прибули в США для тренувань із комплексами Patriot — ЗМІ

Блінкен підтвердив передачу Україні систем ППО Patriot. Що ще отримають війська

У США завершуються навчання українців на Patriot — Пентагон

Топ дня
Вибір редакції
На початок