В Україну прибули зенітні ракетні комплекси протиповітряної оборони Patriot, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.
"Сьогодні наше прекрасне українське небо стає більш безпечним, тому що в Україну прибули системи ППО "Patriot". Наші ППО максимально швидко їх освоїли. І наші партнери дотримали слова", — написав він у Twitter.
Напередодні, 18 квітня, повідомлялось, що Німеччина передала Україні зенітно-ракетний комплекс Patriot та снаряди до нього.
Як працюють ЗРК Patriot
Зенітні ракетні комплекси Patriot в США почали розробляти 40 років тому. Перший раз Patriot використали в боях на початку 1990-х, під час війни в Перській затоці.
Батарея ЗРК Patriot складається з радара, пункту управління й пускових установок (до восьми), кожна з яких має по чотири ракети. Ціна однієї батареї близько мільярда доларів.
Характеристики радіолокаційної станції системи:
- максимальна висота перехоплення цілі — 24 кілометри;
- максимальна дальність перехоплення — 80 кілометрів;
- мінімальна — три кілометри.
Вражає цілі ЗРК Patriot керованими ракетами "земля — повітря". Максимальна дальність ураження коливається від 40 до 160 км залежно від типу ракети. Одночасно Patriot може знищувати вісім цілей та здатен збивати не лише літаки та крилаті ракети, але й балістичні.
Читайте також
Українські бійці завершили навчання на Patriot у США
Україна потребує 20 батарей Patriot і навіть цього може бути недостатньо — Зеленський
ЗРК Patriot допоможуть знищувати російську авіацію на значній відстані — Повітряні сили