США оголосили про виділення Україні нового пакета військової допомоги на $325 млн

США оголосили про виділення Україні нового пакета військової допомоги на $325 млн

Важливо
HIMARS
. Реактивна артилерійська система HIMARS, 9 червня 2021 року. Фото: Фадель Сенн/Getty Images

США оголосили новий пакет військової допомоги Україні на 325 мільйонів доларів. Туди увійдуть зокрема додаткові боєприпаси для HIMARS, артилерійські снаряди, патрони для стрілецької зброї та інше.

Про це повідомили в Пентагоні.

"Сьогодні Міноборони США оголосило про нову критично важливу допомогу Україні у сфері безпеки. Вона містить дозвіл на президентський пакет допомоги у сфері безпеки з наданням більшої кількості боєприпасів для наданих США ПТРК HIMARS, артилерійських снарядів та протитанкових засобів, необхідних для посилення українських захисників на полі бою, на суму до 325 млн дол.", — йдеться у повідомленні.

Пакет включає:

 • Додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
 • Артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм;
 • Ракети трубного пуску з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW); (американська важка протитанкова керована ракета)
 • Комплекси протитанкової зброї АТ-4;
 • Протитанкові міни;
 • Підривні боєприпаси для подолання перешкод;
 • Понад 9 мільйонів патронів до стрілецької зброї;
 • Чотири машини матеріально-технічного забезпечення;
 • Високоточні авіаційні боєприпаси;
 • Тестове та діагностичне обладнання для обслуговування та ремонту транспортних засобів;
 • Обладнання для безпеки портів і гаваней;
 • Запчастини та інше польове обладнання.

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня 2022 року президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Сенат США у четвер, 15 грудня торік, схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників.

29 2022 року грудня президент США Джо Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.

18 січня видання Politico повідомило, що США готуються оголосити про один із найбільших пакетів військової допомоги Україні в п’ятницю, 20 січня. Новий пакет міститиме бойові броньовані машини Stryker, а також додаткову артилерію та боєприпаси.

20 березня США оголосили про надання нового пакета оборонної підтримки для України на $350 мільйонів доларів.

4 квітня США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на суму 2,6 млрд доларів. До нього увійшли зокрема ракети для Patriot, HIMARS та NASAMS, артилерійські і танкові боєприпаси.

Читайте також

Битва за Бахмут ще не закінчена — Білий дім

Перемога України цього року малоймовірна — генерал Міллі

У Німеччині в порту помітили військову техніку США для України — ЗМІ

Чому США не надають Україні зброю за ленд-лізом: пояснює МЗС

На початок