Канада передасть Україні російський літак АН-124 "Руслан" та інші активи РФ

Канада передасть Україні російський літак АН-124 "Руслан" та інші активи РФ

Канада передасть Україні російський літак АН-124 "Руслан" та інші активи РФ
Премєр-міністр України Денис Шмигаль та голова уряду Канади Джастін Трюлдо, фото: фейсбук Дениса Шмигаля

Канада готується конфіскувати російський літак АН-124 та інші активи Російської Федерації і передати їх на користь України.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль за результатами першого візиту урядової команди до Канади.

Глава уряду уточнив, що передача має відбутися у межах нового пакету санкцій проти Росії від Канади, зокрема проти російської вантажної авіакомпанії "Волга-Днепр".

"Проти 120 юридичних і фізичних осіб, включно з представниками "Росатома", ввели також санкції США", — додав Шмигаль.

Під час офіційного візиту Дениса Шмигаля Україна та Канада також досягли домовленості щодо розширення угоди про вільну торгівлю.

Крім того, було оголошено, що Канада відправить в Україну 21 тисячу штурмових гвинтівок, 38 кулеметів та 2,4 мільйона патронів.

Як Канада допомагає Україні у війні проти Росії

Збройні сили Канади з 2015 року в рамках операції Unifier проводили навчання солдатів та офіцерів української армії на Яворівському полігоні у Львівській області, але на початку лютого 2022 року ухвалили рішення перемістити своїх військових до інших країн Європи. Раніше Оттава оголошувала, що канадські військові інструктори планували перебувати в Україні в рамках операції Unifier до 2025 року.

За словами міністерки оборони Аніти Ананд, канадські інструктори з 2015 року навчили понад 35 тисяч українських військових, і цей процес продовжується у Великій Британії та Польщі.

У листопаді 2022 року Канада оголосила про виділення Україні додаткової військової допомоги у розмірі 500 мільйонів доларів. 2 грудня Канада відправила в Україну 500 одиниць зимового одягу для українських військових та планує відправити 40 броньованих машин бойової підтримки.

На початку грудня торік Канада ввела санкції проти Росії, Ірану та М'янми через ймовірні порушення прав людини урядами цих країн. Серед представників РФ під санкції потрапили 33 чинних або колишніх високопосадовців Росії та шести організацій, причетних до ймовірних систематичних порушень прав росіян, які протестували проти вторгнення в Україну.

Канада також разом із Нідерландами 7 грудня 2022 року подали спільну заяву про вступ у справу, порушену Україною проти Росії в Міжнародному суді ООН.

7 березня повідомлялось, що Канада передасть Україні електричні трансформатори для відновлення енергомережі й виділить 3 млн канадських доларів (близько 2,2 млн доларів США) на розмінування територій.

Вибір редакції

На початок