США запровадили нові санкції проти РФ

США запровадили нові санкції проти РФ

Важливо
Мінфін США, санкції проти РФ
Будівля Мінфіну США. AP

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США запровадило нові санкції, щоб обмежити доступ Росії до міжнародної фінансової системи через посередників та їхній бізнес. Про це 12 квітня повідомили на сайті Мінфіну США.

“Сполучені Штати, у координації з Великою Британією, націлені на посередницьку мережу Алішера Усманова, який підпадає під санкції у багатьох юрисдикціях. Сьогоднішні дії також включають визначення для посилення наявних заходів і подальшого перешкоджання імпорту Росією критично важливих технологій, що використовуються у її війні проти України. Загалом, Управління визначило 25 фізичних та 29 юридичних осіб з контактними особами у 20 юрисдикціях”, — йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що Державний департамент США одночасно вносить до переліку кілька компаній, що працюють в оборонному секторі економіки Російської Федерації та підтримують війну Росії проти України. А також додаткові компанії, пов'язані з російською Державною корпорацією з атомної енергії (Росатом). Крім того, Міністерство торгівлі США вживатиме паралельних заходів, щоб додати 28 компаній до свого Списку суб'єктів.

"У той час як Кремль шукає шляхи обходу розширених багатосторонніх санкцій та експортного контролю, накладених на Росію через її війну проти України, Сполучені Штати та наші союзники і партнери продовжуватимуть руйнувати схеми ухилення, які підтримують Путіна на полі бою", — заявив заступник міністра фінансів США з питань боротьби з тероризмом та фінансової розвідки Брайан Е. Нельсон.

“Крім того, Держдепартамент накладає санкції на дві російські організації, які підтримують спроби Росії підірвати суверенітет і територіальну цілісність України шляхом мілітаризації та виховання школярів: Всеросійський дитячо-юнацький військово-патріотичний громадський рух “Юнармия” та “Кримський патріотичний центр” (центр окупаційної влади із підготовки до військової служби і патріотичного виховання — ред.)”, — йдеться у заяві Держсекретаря США Ентоні Блінкена.

Алішер Усманов, включений до списку 3 березня 2022 року згідно з указом президента США, є одним із найбагатших російських мільярдерів, який володіє величезними активами в різних секторах економіки Російської Федерації, а також за кордоном, зазначили у Мінфіні. Усманов має значні інтереси в металургійній та гірничодобувній галузях, телекомунікаціях та інформаційних технологіях. Відомо, що Усманов близький до багатьох високопоставлених російських чиновників, включаючи президента Росії Володимира Путіна, а також нинішнього заступника голови Ради безпеки Росії і колишнього президента і прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва. За наявною інформацією, Медведєв користується розкішними резиденціями, які контролює Усманов, в особистих цілях. У розпорядженні Усманова є широка мережа підприємств і члени сім'ї, через яких він проводить фінансові операції, що дозволяє йому потенційно обходити санкції. На Усманова також поширюються санкції Австралії, Канади, Європейського Союзу, Японії, Нової Зеландії, Швейцарії та Сполученого Королівства.

Читайте також: Британія запровадила санкції проти дружини Медведчука та родичів російських олігархів

Раніше стало відомо, що США та Європейський союз запроваджують нові заходи щодо припинення обходу санкцій проти РФ третіми країнами та допомагатимуть подальшій інтеграції України в енергетичні ринки Європи. Про це йдеться у спільній заяві президента США Джо Байдена і президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

Раніше 12 країн заявили, що ЄС в цілому має терміново вжити заходів для припинення обходу санкцій,розширивши співпрацю митниці, податкових органів та прокуратури, розвідувальної спільноти, а також науково-дослідних інститутів та статистичних агентств на рівні ЄС.

Читайте також

Контрнаступ влітку, відео страти імовірно українського військового, бої в Бахмуті. 413 день війни. Онлайн

На початок