Канада з 2015 року навчила кілька десятків тисяч українських військових

Канада з 2015 року навчила кілька десятків тисяч українських військових

Канада з 2015 року навчила кілька десятків тисяч українських військових
Аніта Ананд, Міністерка національної оборони Канади. Фото: AP

Канадські інструктори з 2015 року навчили понад 35 тисяч українських військових, і цей процес продовжується у Великій Британії та Польщі. Про це заявила міністерка національної оборони Канади Аніта Ананд під час конференції у вашингтонському Центрі імені Вудро Вільсона.

"Ми навчили понад 35 тисяч українських солдатів з 2015 року, і ця підготовка фактично продовжується. Ми навчаємо українських солдатів в Англії та навчаємо українських саперів у Польщі", — сказала Аніта Ананд.

Вона додала, що канадські інструктори також навчали українських військовослужбовців використанню американських гаубиць М777, а в майбутньому навчать їх управлінню чотирма танками Leopard 2, які Канада в рамках допомоги Україні наразі переправляє до Польщі.

Що відомо про навчання українських військових канадськими інструкторами

Збройні сили Канади з 2015 року в рамках операції Unifier проводили навчання солдатів та офіцерів української армії на Яворівському полігоні у Львівській області, але на початку лютого 2022 року ухвалили рішення перемістити своїх військових до інших країн Європи. Раніше Оттава оголошувала, що канадські військові інструктори планували перебувати в Україні в рамках операції Unifier до 2025 року.

Операція Unifier

Операція Unifier, також відома як Об'єднана цільова група Збройних Сил Канади-Україна — це внесок Збройних Сил Канади у безпеку України в координації зі Збройними силами України. Вона розпочалась у світлі розпалювання росіянами війни на Сході України та анексії Криму після Революції Гідності в Україні у 2014 році.

Операція є частиною багатонаціональної спільної комісії, більшого органу, що складається з США, Великої Британії, Канади, Швеції, Польщі, Литви та Данії, спрямованих на реформування українських військових. Канадські війська, які беруть участь в операції, походять з 1-го батальйону Королівського канадського полку. Канадський внесок у навчання надають близько 200 канадських солдатів, що проводять ротацію кожні 6 місяців.

Читайте також

Підтримка України: перший танк Leopard 2 від Канади прибув до Польщі

На початок