Канада запровадила санкції проти РФ, Ірану та М'янми за порушення прав людини

Канада запровадила санкції проти РФ, Ірану та М'янми за порушення прав людини

Канада запровадила санкції проти РФ, Ірану та М'янми за порушення прав людини
Фото: Unsplash / Lewis Parsons

Канада ввела санкції проти Росії, Ірану та М'янми через ймовірні порушення прав людини урядами цих країн. Про це йдеться у повідомленні на сайті уряду Канади.

Серед представників РФ під санкції потрапили 33 чинних або колишніх високопосадовців Росії та шести організацій, причетних до ймовірних систематичних порушень прав росіян, які протестували проти вторгнення в Україну.

Зазначається, що після 24 лютого Канада вже ввела санкції проти понад 1500 фізичних та юридичних осіб із Росії, України та Білорусі.

Санкції також були накладені на 22 осіб в Ірані, серед яких високопоставлені працівники судової системи, пенітенціарної системи та правоохоронних органів, а також політичні лідери.

Санкції проти Ірану були введені через день після того, як Іран повісив чоловіка, засудженого за поранення ножем охоронця та блокування вулиці в Тегерані під час протестів, що спалахнули після смерті Махси Аміні, яка була жорстко затримана поліцією.

Окрім того, Канада також запровадила санкції проти 12 осіб і трьох організацій у М’янмі, які виконують ключові функції від імені збройних сил М’янми, які сприяють постачанню зброї та насильству з боку збройних сил.

Як повідомляє Reuters, що торік військові захопили владу в М'янмі в результаті державного перевороту. Правозахисники кажуть, що хунта тепер регулярно використовує смертну кару як "політичний інструмент".

Згідно з даними правозахисної організації, яка документує порушення з боку військових М’янми, понад 16,5 тисяч осіб було заарештовано, і понад 13 тисяч з них залишаються під вартою після перевороту.

Раніше Канада запровадила санкції проти іранських посадовців та установ, відповідальних за порушення країною прав людини та дестабілізацію міжнародної безпеки. Під санкції потрапили виробники дронів-камікадзе, які використовує Росія у війні проти України.

Читайте також

Проти хіджабу. Чому спалахнули протести в Ірані й чи зможуть іранки вибороти собі права

"Нас забрали у відділок, тому що мої штани були трошки коротшими, ніж потрібно" — Таране Махдабі про протести в Ірані

Знімають хіджаби і стрижуть волосся: як підтримують протести в Ірані

В Ірані стратили першого протестувальника — ЗМІ

Влада Ірану переглядає закон про обов'язкове носіння хіджаба для жінок

В Ірані силовики стріляли в обличчя та геніталії протестувальників — The Guardian

На початок