Канада передасть Україні електротрансформатори та виділить 3 млн на розмінування

Канада передасть Україні електротрансформатори та виділить 3 млн на розмінування

Сапер, розмінування
Розмінування. Фото: КМВА

Канада передасть Україні електричні трансформатори для відновлення енергомережі і виділяє 3 млн канадських доларів (близько 2,2 млн доларів США) на розмінування територій. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ Канади.

"Канада передасть сім електричних трансформаторів, щоб допомогти відремонтувати енергомережу України, яка була зруйнована безжальними нападами Росії на цивільну інфраструктуру. Ці трансформатори, доставлені через Механізм цивільного захисту ЄС", — йдеться у повідомленні.

Крім того Канада виділяє додаткових 3 мільйонів доларів на підтримку протимінної діяльності в Україні.

"Це фінансування підтримає важливі зусилля з відновлення та реконструкції в Україні та доповнить понад 32 млн доларів, які Канада вже надала для підтримки протимінної діяльності в країні", — зазначили у МЗС.

При цьому наголошується, що нова підтримка допоможе забезпечити українців інструментами, необхідними для подолання наслідків війни.

"Канада продовжуватиме координувати свої дії з міжнародними партнерами, щоб допомогти українцям дати відсіч жорстокості, яку обрушили на них президент Путін і його спільники", — йдеться в повідомленні.

Як Канада допомагає Україні у війні проти Росії

Збройні сили Канади з 2015 року в рамках операції Unifier проводили навчання солдатів та офіцерів української армії на Яворівському полігоні у Львівській області, але на початку лютого 2022 року ухвалили рішення перемістити своїх військових до інших країн Європи. Раніше Оттава оголошувала, що канадські військові інструктори планували перебувати в Україні в рамках операції Unifier до 2025 року.

За словами міністерки оборони Аніти Ананд, канадські інструктори з 2015 року навчили понад 35 тисяч українських військових, і цей процес продовжується у Великій Британії та Польщі.

У листопаді 2022 року Канада оголосила про виділення Україні додаткової військової допомоги у розмірі 500 мільйонів доларів. 2 грудня Канада відправила в Україну 500 одиниць зимового одягу для українських військових та планує відправити 40 броньованих машин бойової підтримки.

На початку грудня Канада ввела санкції проти Росії, Ірану та М'янми через ймовірні порушення прав людини урядами цих країн. Серед представників РФ під санкції потрапили 33 чинних або колишніх високопосадовців Росії та шести організацій, причетних до ймовірних систематичних порушень прав росіян, які протестували проти вторгнення в Україну.

Канада також разом із Нідерландами 7 грудня подали спільну заяву про вступ у справу, порушену Україною проти Росії в Міжнародному суді ООН.

Читайте також

У Канаді $500 млн облігацій на підтримку України розкупили за день. Куди підуть гроші

Канада продовжила терміни навчання для українських військових

На початок