Канада та Нідерланди долучилися до міжнародного позову України проти РФ

Канада та Нідерланди долучилися до міжнародного позову України проти РФ

Канада та Нідерланди долучилися до міжнародного позову України проти РФ
Міжнародний суд ООН. Фото: Getty Images

Канада та Королівство Нідерландів 7 грудня подали спільну заяву про вступ у справу, порушену Україною проти Росії в Міжнародному суді ООН. Про це повідомляє Міністерство міжнародних справ Канади.

"У цьому провадженні Україна прагне встановити, що Росія не має законних підстав для вжиття заходів в Україні та проти України з метою запобігання та покарання за будь-який передбачуваний геноцид", — йдеться у тексті спільної заяви.

Канада та Нідерланди користуються правом втрутитися у цю справу відповідно до статті 63(2) Статуту Суду, щоб представити своє тлумачення відповідних положень Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього (Конвенція про геноцид).

Читайте також: 42 країни підтримали позов України проти Росії в Суді ООН

В інтересах усіх держав-учасниць Конвенції, а також міжнародного співтовариства в цілому, щоб Конвенція про геноцид не використовувалася не за призначенням і не була предметом зловживань.

"Ми підтверджуємо важливість цих проваджень і вкотре закликаємо Росію негайно припинити свої військові операції в Україні, як того вимагає суд у своєму юридично обов'язковому наказі від 16 березня 2022 року про тимчасові заходи. Невиконання Росією цього наказу є подальшим порушенням її міжнародних зобов'язань", — йдеться в документі.

Що відомо про позов України до Міжнародного суду ООН

7 березня у Гаазі розпочалося засідання Міжнародного кримінального суду ООН за позовом України проти Росії. Київ звинувачує Москву у неправильному тлумаченні міжнародної конвенції про геноцид. Згідно з українською позицією, російська влада зловживала конвенцією для вторгнення на українську територію.

16 березня Міжнародний суд ООН оголосив рішення за запитом про запровадження тимчасових заходів у справі "Україна проти Росії" щодо геноциду. Йдеться про звинувачення у геноциді відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

Відповідно до рішення суду, Росія має негайно призупинити всі військові дії в Україні та зупинити будь-які військові чи нерегулярні збройні формування під її контролем чи впливом. Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія не буде виконувати приписи судової інстанції ООН.

Що відомо про допомогу Канади

У листопаді Канада оголосила про виділення Україні додаткової військової допомоги у розмірі 500 мільйонів доларів. 2 грудня Канада відправила в Україну 500 одиниць зимового одягу для українських військових та планує відправити 40 броньованих машин бойової підтримки.

Читайте також

У Канаді $500 млн облігацій на підтримку України розкупили за день. Куди підуть гроші

Канада продовжила терміни навчання для українських військових

На початок