США виділяють 215 мільйонів доларів на модернізацію Javelin та Stinger

США виділяють 215 мільйонів доларів на модернізацію Javelin та Stinger

США виділяють 215 мільйонів доларів на модернізацію Javelin та Stinger
. Українські військові вантажать американські ракетні комплекси Javelin, надані США у межах військової допомоги, 11 лютого 2022 року, фото: AP

Міністерство оборони Сполучених Штатів профінансує модернізацію виробництва протитанкових ракетних комплексів Javelin та зенітно-ракетних комплексів Stinger на загальну суму у 215,6 мільйона доларів.

Як повідомляється на сайті Пентагону, модернізацією виробничих процесів займатиметься компанія з виробництва ракетних двигунів Aerojet Rocketdyne.

"Ці кошти підуть на модернізацію виробничих процесів на підприємствах компанії, консолідацію виробничих ліній, закупівлю обладнання, створення систем для обробки даних та збільшення швидкості виробництва та доставки Javelin, Stinger та керованих реактивних систем залпового вогню (GMLRS)", — йдеться у повідомленні.

Робота профінансована програмою про додаткові асигнування для України. Модернізація засобів за участі Aerojet Rocketdyne дозволить Пентагону швидше поповнювати свої запаси боєприпасів.

"Управління з розширення виробничих потужностей та визначення пріоритетів інвестицій рухається вперед із відповідною терміновістю для підтримки стратегічних промислових секторів, які мають вирішальне значення для захисту національної безпеки. Ці критично важливі інвестиції дозволять модернізувати виробництво ракетного палива та двигунів у Сполучених Штатах, на додаток до створення технічних та кваліфікованих робочих місць на кількох об'єктах у домашніх умовах", — сказала заступниця міністра оборони Кетлін Хікс.

4 квітня США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на суму 2,6 млрд доларів. До нього увійдуть зокрема ракети для Patriot, HIMARS та NASAMS, артилерійські і танкові боєприпаси.

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня 2022 року президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Сенат США у четвер, 15 грудня торік, схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників.

29 2022 року грудня президент США Джо Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.

18 січня видання Politico повідомило, що США готуються оголосити про один із найбільших пакетів військової допомоги Україні в п’ятницю, 20 січня. Новий пакет міститиме бойові броньовані машини Stryker, а також додаткову артилерію та боєприпаси.

20 березня США оголосили про надання нового пакета оборонної підтримки для України на $350 мільйонів доларів.

Читайте також

Звіт Human Rights про катування у Херсоні, росіяни обстріляли Слов'янськ і міста на Донеччині. 416 день війни. Онлайн

На початок