Бібліотека на Миколаївщині поповнилася новим книжковим фондом

Бібліотека на Миколаївщині поповнилася новим книжковим фондом

Бібліотека на Миколаївщині поповнилася новим книжковим фондом
Книжки для Снігурівських бібліотек. Фото: Управління культури Миколаївської області

Бібліотекам Снігурівської міської ради, які постраждали внаслідок бойових дій під час окупації, передали більш ніж тисячу примірників нового книжкового фонду. Видання були зібрані в рамках всеукраїнської акції зі збору книжок для бібліотек Миколаївщини від ГО "Український ПЕН" та регіональної акції від Миколаївської обласної універсальної бібліотеки.

Про це повідомляє управління культури, національностей та релігій Миколаївської області.

З початку повномасштабного вторгнення на Миколаївщині російські війська пошкодили 58 бібліотек. Вісім із них повністю зруйновані. Зокрема у будівлі Снігурівської центральної бібліотеки, в якій розташовувалися бібліотеки для дорослих і для дітей, за повідомленнями місцевих жителів, окупанти організували свій штаб. За словами працівників Снігурівської бібліотеки, окупанти також спалювали книжки.

В рамках заходів зі збору книжок Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека передала до Снігурівської громади більш ніж тисячу примірників українських видавництв: "Фоліо", "ArtHuss", "Pabulum", "Рідна мова", "Книги – ХХІ", "Скаді", "Книголав", "Комора", "Основи", "Дуліби" та інших.

Бібліотека на Миколаївщині поповнилася новим книжковим фондом
Бібліотекарі з отриманими книжками. Фото: Управління культури Миколаївської області

Нові видання передали Снігурівській публічній бібліотеці, які після усіх процедур будуть розподілені серед бібліотек-філій громади: Василівської, Івано-Кепінської, Калинівської, Кобзарцівської, Павлівської, Павло-Мар’янівської та Тамаринської.

Що відомо

  • У Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці вилучають видання, які пропагують війну, національну та релігійну ворожнечу, звеличують Росію та її лідерів. Процес дерусифікації бібліотек розпочався у травні 2022 року.
  • Обласна універсальна наукова бібліотека є методичним центром для бібліотек всіх систем і відомств області. Це 489 бібліотек у 52 громадах. Після затвердження рекомендацій Міністерства культури з актуалізації бібліотечних фондів Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека організувала онлайн-нараду для бібліотечних фахівців області, на якій йшлося, як і яку літературу потрібно вилучати, що потім з нею робити.
  • У листопаді 2022 року бібліотека оголосила збір книжок для бібліотек Миколаївської області, що були пошкоджені внаслідок російської агресії. В рамках акції отримали понад чотири тисячі видань.
  • Міністерство культури та інформаційної політики України погодило звернення виконавчого комітету Миколаївської міської ради щодо оптимізації централізованих бібліотечних систем. Бібліотеки міста планують осучаснити та перетворити на "родинні" заклади.

Читайте також

На Миколаївщині триває реалізація програми DOBRE "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність"

Російські війська в ніч проти 12 квітня обстріляли місто Очаків

"Я думаю, що все буде добре в цьому році": командир батальйону спецпризначення ТрО розповів про ситуацію на півдні

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок