На Миколаївщині триває реалізація програми DOBRE "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність"

На Миколаївщині триває реалізація програми DOBRE "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність"

На Миколаївщині триває реалізація програми DOBRE "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність"
Ілюстративне фото: Geralt/pixabay

Станом на квітень 2023 року Галицинівська громада продовжує співпрацю з Програмою DOBRE "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність", яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку. Протокол про співпрацю в другій фазі представники громади отримали під час заходу, який відбувся у Львові наприкінці березня — презентація плану роботи Програми у другій фазі.

Про це в ефірі Українського радіо розповіла заступниця голови Галицинівської сільської ради Юлія Бурикіна.

За словами Бурикіної, громада співпрацює із Програмою DOBRE з 2016 року.

"Завдяки співпраці із Програмою DOBRE нам вдалось створити на території громади бізнес-інкубатор при Центрі освіти дорослих громади — це швейна та гончарна майстерня. Створили медіацентри на базі навчальних закладів, облаштувати інклюзивний центр, тренажерну залу спільно з Молодіжною радою в селі Галицинове, встановили вісім воркаутських майданчиків, трибуни на футбольних полях", — сказала Бурикіна.

Співпраця мала б завершитися у вересні 2022 року. Зважаючи на те, що відбулося повномасштабне вторгнення РФ на територію України, розповіла Бурикіна, програма DOBRE запропонувала продовжити спільну роботу.

"Ми одна з чотирьох громад Миколаївської області, яка продовжує цю співпрацю. Вже після повномасштабного вторгнення Програма DOBRE запропонувала взяти участь у проєкті з екстреного реагування — надали різне обладнання, інструменти. Це генератори, насоси свердловинні, джерела безперебійного живлення — все те, що допомагає нашим комунальним установам громади працювати безперебійно, ефективно надавати послуги", — сказала заступниця голови Галицинівської сільської ради.

На заході у Львові, за словами Бурикіної, був презентований план роботи за кількома напрямками:

  • Інституційна сталість — це впровадження міжмуніципальних проєктів.
  • Залучення громадськості, молоді до місцевого економічного розвитку. Йдеться про підтримку місцевого бізнесу, розвиток підприємництва, трудових ресурсів, залучення інвестицій.
  • Покращення послуг.
  • Управління фінансами та ресурсами.

"Для громади підписання протоколу про співпрацю з Програмою DOBRE у другій фазі означає, що співпраця продовжиться у напрямку всіх цих компонентів, будемо реалізовувати проєкти, спрямовані на місцевий соціально-економічний розвиток, обмінюватись досвідом", — сказала Бурикіна.

Друга фаза розрахована до 2025 року.

"Програма DOBRE буде підтримувати і розвивати наші бізнес-інкубатори. Попередньо обговорили з експертами створення публічної кухні на базі бізнес-інкубатору — це простір, де жителі громади зможуть організовувати майстер-класи з кулінарії, розвивати власну справу. Реалізацію ідеї ще будемо обговорювати з депутатами сільської ради. Зараз ця співпраця буде пов’язана із переглядом певних документів, а саме Стратегії розвитку громади, адже багато чого змінилось після вторгнення", — сказала заступниця голови сільради.

Будемо працювати над головним документом — планом відновлення громади.

"Говорили на заході про наші виклики. Наразі основні проблеми громади, що постраждала від вторгнення РФ, це пошкоджені приватні будинки, соціальні та інфраструктурні об’єкти. На сьогодні зафіксована майже тисяча таких пошкоджень. На території громади немає жодного вцілілого закладу освіти — школи або дитячого садочка. З шести населених пунктів громади селище Степова Долина повністю зруйноване", — розповіла Юлія Бурикіна.

Що відомо

DOBRE працює для надання допомоги територіальним громадам в Україні, щоб долати виклики та використовувати можливості, які дає децентралізація, через поліпшення місцевого самоврядування і підвищення рівня залучення громадян до вироблення положень та прийняття рішень.

Програма USAID DOBRE співпрацює із 100 громадами у 10 областях України: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській, Тернопільській, Чернівецькій, Чернігівській та Запорізькій.

Читайте також

У програму забезпечення цивільного захисту Миколаєва на 2020-2023 роки внесли зміни

У сесії Миколаївської міськради оголосили перерву

Працюватиме комісія. У Миколаєві погодили нове положення щодо перейменування топонімів

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram

На початок