Суд у 12 разів зменшив суму, яку архітектор "Квітів України" має сплатити забудовнику

Суд у 12 разів зменшив суму, яку архітектор "Квітів України" має сплатити забудовнику

Суд у 12 разів зменшив суму, яку архітектор "Квітів України" має сплатити забудовнику
Будинок "Квіти України" у Києві. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Київський апеляційний суд зменшив суму, яку архітектор Микола Левчук "Квітів України" має сплатити забудовнику. Замість 300 тисяч гривень, той має заплатити 25 тисяч за судові витрати.

Про це Суспільному повідомила адвокатка Лідія Климків.

За її словами, це їх не влаштовує, тому будуть звертатися до Верховного Суду та подавати касаційну скаргу. Адвокатка сподівається, що 84-річному архітектору не доведеться платити 25 тисяч. Хоча, каже, справа не в грошах, а захисті авторських прав.

"Тут справа здебільшого про те, як має розвиватися культура забудови важливих регіонів, як кожен має ставитися до культурної спадщини. До кінця цього тижня спливає строк і ми якраз подамося в Верховний Суд", — каже Климків.

Що відомо про "Квіти України"

Будівля "Квіти України" зведена у стилі модернізму за проєктом архітектора Миколи Левчука. У 1986 році "Квіти України" були відзначені премією Спілки архітекторів як будівля року. Раніше там була оранжерея для флористів і квітковий магазин. Останні десятки років будівля перебуває в приватній власності.

На початку червня 2021 року зʼявилось повідомлення про реконструкцію будинку — його планували перетворити на офісний центр із паркінгом. У відповідь активісти розібрали будівельний паркан, заблокували техніку та влаштували цілодобові чергування біля будинку.

6 серпня 2021 року міністр культури Олександр Ткаченко підписав указ щодо визнання будинку "Квіти України" пам’яткою архітектури монументального мистецтва місцевого значення. Цей статус означає, що її не можна зруйнувати або перебудувати, а можна тільки реставрувати.

Одночасно з цим архітектор "Квітів" Микола Левчук подав позов до суду проти нового власника й автора концепції реконструкції про порушення своїх авторських прав і про відшкодування моральної (нематеріальної) шкоди. 28 липня 2022 року стало відомо, що суд не задовольнив позов архітектора.

6 грудня 2022 року активісти спільноти "Зберегти Квіти України" повідомили, що будівлю позбавили статусу пам'ятки архітектури й монументального мистецтва. Таке рішення виніс Окружний адміністративний суд міста Києва (ОАСК).

Читайте також

МКІП видаватиме дозволи на будівництво в історичних ареалах Києва

"Бенксі! Намалюй на Квітах". Активісти просять художника допомогти захистити будівлю "Квіти України"

Вибір редакції

На початок