Дніпропетровщина: "Громконтроль" заявляє, що з бюджету виділили 20 млн грн на висвітлення роботи лікарень. Що каже влада

Дніпропетровщина: "Громконтроль" заявляє, що з бюджету виділили 20 млн грн на висвітлення роботи лікарень. Що каже влада

Оновлено
Дніпропетровщина: "Громконтроль" заявляє, що з бюджету виділили 20 млн грн на висвітлення роботи лікарень. Що каже влада
Суспільне Дніпро

20 мільйонів гривень на висвітлення діяльності лікарень. Таку суму з бюджету виділила обласна рада, розповів керівник громадської організації "Платформа Громадський контроль" Денис Селін.

Наразі у тендерах на суму 3 мільйони гривень вже оголосили переможців.

На Дніпропетровщині з бюджету виділили 20 млн грн на висвітлення діяльності лікарень – ГО Платформа Громадський контроль
На Дніпропетровщині з бюджету виділили 20 млн грн на висвітлення діяльності лікарень – ГО Платформа Громадський контроль. Фото: prozorro.gov.ua

Це компанії, пов'язані з однією із політичних партій. Крім того, наразі через воєнний стан робота ЗМІ у більшості лікарень обмежена через безпекові заходи.

"У лютому цього року була дивна сесія міської ради, де був певний перерозподіл бюджету, і в ході цього ми з'ясували, що 20 мільйонів гривень йде на висвітлення діяльності і публікації медичних закладів. Тобто висвітлення діяльності під час війни про медичні заклади, ну для мене досить дивна стаття бюджету. Тому що їм точно не вистачає аспектів для грошей на медикаменти. І якщо подивитися, з ким пов'язані фірми, які виграють, а там один учасник. Тобто, різне коло фірм, вони всі пов'язані з однією партією, яка нібито опозиційна. Ми кажемо про те що, схоже на те, що це була домовленість між різними партіями, щоб цій партії просто відійшли кошти з медіаринку", – розповів голова правління ГО "Платформа Громадський контроль" Денис Селін.

Коментар голови облради

Водночас 31 березня на своїй сторінці у фейсбуці голова облради Микола Лукашук заявив, що інформація про виділення грошей на рекламу медзакладів "не відповідає дійсності".

"На початку лютого 2023 року в Дніпропетровській обласній раді дійсно пройшла чергова сесія. Однак на цій сесії питання виділення 20 мільйонів гривень на виготовлення, розміщення та демонстрування інформаційної продукції (соціальної реклами) не розглядалося. За виділення 20 млн на якусь рекламу лікарень депутатський корпус не голосував. Бо такого пункту в порядку денному просто не існувало", - написав він..

Він також поінформував, що 2022 року на висвітлення діяльності обласної ради було заплановано витратити 6 мільйонів 550 тисяч гривень, але гроші не виділяли. Ці кошти були перерозподілені на ремонт двох укриттів, зазначив Лукашук.

Суспільне надіслало запит до Дніпровської обласної ради, як на практиці має здійснюватися таке висвітлення діяльності та наскільки воно доречне — відповідь оприлюднимо.

Відповідь на запит Суспільне отримало 17 квітня, у ній зазначено, що рішення про виділення 20 млн грн на висвітлення діяльності лікарень на сесії облради не ухвалювалося. Також у документі зазначено, що тендери на виготовлення реклами не оголошувалися, як і не укладалися договори за зазначеним предметом закупівлі.

Читайте також

Керівник штабу Ради оборони Дніпра Геннадій Корбан міг виїхати за кордон, скориставшись системою "Шлях" – журналіст

Суд скасував рішення міськради Дніпра щодо встановлення тарифів на паркування автівок

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок