"Зробімо прозоро, зробімо чесно". Що кажуть водії та адвокат про скасування тарифів на паркування автівок у Дніпрі

"Зробімо прозоро, зробімо чесно". Що кажуть водії та адвокат про скасування тарифів на паркування автівок у Дніпрі

"Зробімо прозоро, зробімо чесно". Що кажуть водії та адвокат про скасування тарифів на паркування автівок у Дніпрі
Фото: Суспільне Дніпро

Суд визнав тарифи за паркування у Дніпрі незаконними. Позов до суду подала громадська організація “Платформа Громадській Контроль”, яка судиться із міською радою Дніпра з приводу вартості парковок вже близько п'яти років. Як розповіли Суспільному в організації, вони вимагають прозорості у формуванні тарифів.

28 березня суд визнав протиправним та нечинним рішення виконавчого комітету щодо вартості паркування у Дніпрі. Позивач – громадська організація “Платформа Громадській контроль”. За словами керівника організації Дениса Селіна, вони намагаються розв'язувати цю проблему близько п'яти років, оскаржуючи ціни на паркування у судах.

"Наразі рішення суду оголошено, воно скасувало аспекти встановлення плати за парковку. Відповідно цього рішення всі парковки стали безкоштовними. Всі фактично штрафи які були накладені до цього, можна оскаржувати, тому що вони безпідставні, всі сплати за паркування, абонементи і так далі можна оскаржити і повернути, тому що вони теж безпідставні", – сказав Денис Селін.

Думка адвоката стосовно скасування тарифів

Адвокат Василь Підлужний, який вів справу, каже: проблему вбачають у непрозорості визначення вартості паркування у різних зонах.

"Наприклад, є певна цифра, щоб ви розуміли абсурдність – це стосується зон “Зет” – площа Героїв Майдану, приклад парковки. Вони сказали, що коефіцієнт пікової навантаженості по ній 30%, тобто, в саму пікову навантаженість вона заповнена на 30%. А цей коефіцієнт впливає на той тариф, який буде, якби не було, тариф на площі Героїв Майдану був би 6 гривень 80 копійок", – сказав адвокат.

Загалом організація виступає за платне паркування.

"Зробімо прозоро, зробімо чесно. Окрім того, що давайте спочатку зробимо, щоб ці гроші йшли в бюджет, а не приватній компанії. Тоді на громадських слуханнях нікого не було почуто, всі пропозиції були відхилені", – каже Василь Підлужний.

Що кажуть водії

Ми запитали водіїв, чи мають бути безкоштовними паркувальні майданчики.

"Якщо чесно, я живу недалеко від центру, то мені краще на транспорті доїхати, ніж тут платити кучу грошей. Це 200 — 250 гривень в день, при зарплаті, якщо людина 300 гривень за день отримує зарплату, то вона мусить майже всю зарплату на парковку витрачати – це не раціонально", – каже водійка Катерина.

"Зробімо прозоро, зробімо чесно". Що кажуть водії та адвокат про скасування тарифів на паркування автівок у Дніпрі
Паркомати у Дніпрі не працюють. Фото: Суспільне Дніпро

"Стоянка, наприклад, може бути платною, але по вулицях, перепрошую, це вже занадто. І ще один момент – по евакуаторах, коли сирена, коли вибухи, треба ховатись в укриття, перепрошую, я не можу шукати паркування, припаркуватися, тому що евакуатор увезе машину. Три тисячі віддала", – сказала водійка Альона.

Ми звернулись до компанії "ПАРКТ СЕРВІС ГРУППЕ", яка обслуговує паркувальні майданчики міста, та до міської ради, аби дізнатися, чи планують вони оскаржувати рішення та повертати гроші, сплачені містянами за паркування та штрафи. Коментарів не отримали, тому надіслали запит. Відповідь оприлюднимо.

Читайте також

У Дніпрі затвердили нові правила паркування: де заборонено лишати автівку

У Дніпрі з`явилися безкоштовні "сезонні" паркувальні майданчики

У Дніпрі за тиждень за неправильне паркування оштрафували близько 70 водіїв

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок