У Дніпрі затвердили нові правила паркування: де заборонено лишати автівку

У Дніпрі затвердили нові правила паркування: де заборонено лишати автівку

У Дніпрі затвердили нові правила паркування: де заборонено лишати автівку
Дніпровська міська рада

У Дніпрі штрафуватимуть за неправильну парковку у дворах. Відповідне рішення ухвалили на черговій сесії міськради. За новими правилами, забороняється залишати автівки на дворових територіях біля входів до під’їздів будинків, стадіонів, дитячих та спортивних майданчиків, а також у зонах зелених насаджень.

Парковка у дворі біля входів до під’їздів будинків, стадіонів, дитячих та спортивних майданчиків, а також у зонах зелених насаджень відтепер у Дніпрі під забороною.

"У місті дуже багато автомобілів з інших міст, і вже зараз переповнені двори, і використовуються ті зони, де зовсім неможливо буде встановлення автомобілів. Тобто автомобілі вже стоять там, де дерева ростуть і трава, і квіти, і дитячі майданчики", – повідомив під час сесії міськради директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Ігор Маковцев.

Однак водії кажуть, у Дніпрі немає безкоштовних альтернативних місць для паркування.

"Ми ще не готові до того, щоб платити гроші, тим паче під час воєнного стану, за парковку у власному дворі", – каже Валерій Сосна.

"Це було б доречно, якби у нас були на більшості масивах обладнані стоянки. А те, що ми бачимо останні 5 років – більшість стоянок вже віддали під забудову багатоповерхівок", – розповів керівник ГО "Платформа Громадський контроль" Денис Селін.

Жителька Дніпра Яна каже, у її дворі сусіди залишають десятки машин, бо поруч немає парковок.

"Машини, в принципі, не заважають у дворах. Якщо брати центр міста, такі більш заселені, популярні місця, то місця не вистачає, реально", – каже Яна.

У Дніпрі затвердили нові правила паркування: де заборонено лишати автівку
Суспільне Дніпро

Визначати, чи є територія забороненою для паркування, каже громадський діяч Денис Селін, будуть за застарілими документами, в яких зеленою зоною може бути позначено місце, на якому вже давно немає жодних насаджень. Також, згідно з рішенням міськради, додає він, є зміни й у функціонуванні платних парковок Дніпра. Тепер утримувати їх буде не компанія-оператор, а місто.

"Паркт Сервіс Группе не буде витрачати кошти на парковки, на те, щоб їх утримувати. Це дуже дивна ситуація, тому що виходить, що Паркт Сервіс Группе буде тільки збирати кошти з людей. За що?", – зазначив Денис Селін.

Зміна компанії також малоймовірний варіант, зауважує він.

"Повідомлення друкується в окремому аркуші газети Наше місто, або десь в глибині сайту Міської ради. Приходитиме тільки Паркт Сервіс Группе, як було минулі роки, жодного іншого оператора не буде, які документи подавали - не відомо, які ціни і які умови - не відомо", – каже Денис Селін.

У Дніпрі затвердили нові правила паркування: де заборонено лишати автівку
Суспільне Дніпро

Кореспонденти Суспільного зателефонували Паркт Сервіс Группе за номером, який вказано у відкритому реєстрі, аби отримати їхній коментар, однак там не відповіли. Альтернативним прозорим варіантом вибору компанії-оператора, каже Денис Селін, могла би стати електронна система торгів, аби кожна фірма могла бачити оголошення про проведення конкурсу, умови, та документи, які подають учасники. Зараз ГО «Платформа Громадський контроль» розглядає варіант позову до суду щодо скасування рішення міськради про внесення змін в правила паркування.

Читайте також

У Дніпрі з`явилися безкоштовні "сезонні" паркувальні майданчики

У Дніпрі за тиждень за неправильне паркування оштрафували близько 70 водіїв

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок