Данія просить оператора Nord Stream взяти участь у підйомі невідомого об'єкта біля труби

Данія просить оператора Nord Stream взяти участь у підйомі невідомого об'єкта біля труби

ЗМІ
Північний потік
. Північний потік. Фото: JOHN MACDOUGALL/AFP via Getty Images

Данія запросила контрольованого Росією оператора газопроводу "Північний потік-2" допомогти підняти невідомий об’єкт, знайдений поблизу єдиного неушкодженого газопроводу в Балтійському морі.

Про це пише Reuters.

"З метою подальшого з’ясування характеру об’єкта влада Данії вирішила витягнути об’єкт за допомогою Міністерства оборони Данії", – йдеться в заяві енергетичного агентства країни. У цьому контексті Данське енергетичне агентство запросило власника газопроводу Nord Stream 2 AG взяти участь в операції.

"Відповідь від оператора очікується", — йдеться в повідомленні.

Оператор трубопроводу контролюється російською державною газовою компанією "Газпром". Влада оцінила, що "об'єкт не становить жодної безпосередньої загрози безпеці". Минулого тижня влада Данії повідомила, що трубчастий об’єкт, який виступає приблизно на 40 см з морського дна і має діаметр 10 см, був знайдений під час перевірки останнього неушкодженого трубопроводу швейцарським оператором Nord Stream 2 AG.

Що відомо про вибухи на Nord Stream

Трубопроводи "Північного потоку" були зруйновані вранці 26 вересня минулого року. Вибухи були настільки сильні, що їх зафіксували сейсмологи. Діри на нитках розташовані у шведській і данській економічних зонах.

Хоча на момент вибухів трубопроводи не працювали, всередині залишалася велика кількість газу, який витік через отвори в море і був добре помітний на поверхні.

Європейський союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі "навмисним актом" саботажу, а Польща та Україна назвали Росію винуватцем.

Газета New York Times 7 березня повідомила про нібито причетність "проукраїнської групи" до підриву газопроводів "Північний потік".

У відповідь на публікацію NYT, в уряді Німеччини заявили, що розслідування вибуху на газопроводі "Північний потік" ще не дало результатів.

Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що Україна не має відношення до інциденту із "Північними потоками" у Балтійському морі й не має інформації щодо "проукраїнську групу із підриву".

14 березня президент Росії Володимир Путін раніше цього тижня заявив, що хоче, щоб Данія дозволила Росії взяти участь у розслідуванні вибухів на газогонах.

17 березня міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен заявив, що країна не дозволить Росії взяти участь в розслідуванні причин вибуху на газогонах "Північний потік".

Наголошується, що Данія має право контролювати, хто бере участь у розслідуванні вибуху, що стався у данській економічній зоні.

Читайте також

"Українці точно цього не робили": Зеленський про диверсії на "Північних потоках"

Диверсанти використали зафрахтовану яхту для підриву "Північного потоку" — Spiegel

На початок