Путін назвав "повною нісенітницею" причетність "якихось українських актівістів" до вибухів на "Північних потоках"

Путін назвав "повною нісенітницею" причетність "якихось українських актівістів" до вибухів на "Північних потоках"

Президент РФ Володимир Путін
. Президент Росії Володимир Путін, 17 грудня 2022. Фото: AP

Президент РФ Володимир Путін назвав "повною нісенітницею" версії про те, що вибухи на "Північних потоках" були влаштовані "якимись українськими активістами". Про це Путін сказав в інтерв'ю на телеканалі "Россия-1", передає ТАСС.

"Вибух такого роду — такої потужності, на такій глибині, можуть здійснити тільки фахівці, до того ж підтримані всією потужністю держави, що має в своєму розпорядженні певні технології", — заявив Путін.

У відповідь на запитання, чи можна вважати, що це були саме країни Заходу, він сказав: "Ну звичайно!"

"Треба завжди шукати тих, хто зацікавлений. А хто зацікавлений? Теоретично Штати, звісно, зацікавлені — для того, щоб припинити подачу російських енергоносіїв на європейський ринок і постачати обсяги свого, зокрема скрапленого природного газу, навіть якщо він набагато — на 25-30% — дорожчий за російський", — заявив російський президент.

За його словами, вибухи на "Північних потоках" були скоєні на державному рівні, "ніякі аматори" це зробити не могли.

Путін також повідомив, що за 30 км від місця вибухів на "Північному потоці" начебто виявлено стовпчик-антену, можливо, для активації ще одного вибухового пристрою. Він заявив, що РФ хоче отримати дозвіл від Данії для знешкодження, можливо, ще однієї бомби на "Північному потоці", але поки відповідь "невизначена".

За його словами, у світовій практиці немає прикладів ремонту систем подібних до "Північних потоків" після надзвичайних подій таких масштабів. Водночас Путін заявив про можливість ремонту "Північних потоків" після підриву, але це потребує часу, коштів і нових технологій.

Що відомо про вибухи на "Північних потоках"

Наприкінці вересня 2022 року вимірювальні сейсмологічні станції у Швеції та Данії зафіксували потужні підводні вибухи на маршрутах газопроводів "Північний потік-1" та "Північний потік-2". У Німеччині припустили, що йдеться про диверсії, а у російського оператора заявили про "безпрецедентні" руйнування.

Оператор газогонів Nord Stream AG заявив, що руйнування відбулися в один день одночасно на трьох нитках морських газопроводів "Північний потік-1" і "Північний потік - 2". В компанії сказали, що пошкодження мають безпрецедентний характер і "терміни відновлення поки оцінити неможливо".

Європейський союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі "навмисним актом" саботажу, а Польща та Україна назвали Росію винуватцем.

Видання New York Times на початку березня 2023 року написало, що нові дані розвідки, перевірені офіційними особами США, начебто свідчать про те, що "проукраїнська група" здійснила атаку на газопроводи. Міністр оборони України спростував причетність України до вибухів.

Для мене це трохи дивна історія. Це не має до нас стосунку. Думаю, розслідування офіційних органів зʼясує всі подробиці. Це комплімент для наших сил спеціального призначення, але це не наша діяльність”, — сказав Резніков 8 березня.

Читайте також

"Українці точно цього не робили": Зеленський про диверсії на "Північних потоках"

На початок