"Українці точно цього не робили": Зеленський про диверсії на "Північних потоках"

"Українці точно цього не робили": Зеленський про диверсії на "Північних потоках"

Оновлено
Володимир Зеленський, Санна Марін
. Президент Володимир Зеленський і прем'єр-міністерка Фінляндії Санна Марін. / Фото: пресслужба президента

Україна не причетна до вибухів на газопроводах "Північний потік". Про це президент Володимир Зеленський сказав на спільній пресконференції з прем’єр-міністеркою Фінляндії Санною Марін, яка прибула з візитом до України.

"Українці точно цього не робили. І це найголовніше. А хто там що придумав? Які ознаки, а може навіть під якимось прапором. Це смішно, якщо чесно. Ми зацікавлені в тому, щоб зброя поставлялась, щоб санкції вводились, щоб була наша перемога", — сказав він.

За словами президента, інформація про нібито причетність України до диверсії поширюється з метою уповільнення західної допомоги Україні.

"Ми чітко розуміємо, у якій мережі інформаційний, де це з‘являлось, на яких медіамайданчиках яких держав, як це могло бути, звідки ця інформація могла йти. Я вважаю, що це дуже небезпечно, що деякі незалежні медіа, до яких я ставився завжди з великою повагою, роблять такі кроки, вважаю, що це неправильно, це грає тільки на руку РФ", — казав Зеленський.

Президент припускає, що ще є якісь бізнес-групи, які зацікавлені в тому, щоб не вводились потужні санкції, тому що страждає їхній бізнес.

"Ці групи можуть бути не тільки на території Росії, на жаль. Нам потрібно усвідомлювати, з чим ми боремось. Ми боремось з ворогом. Ворог один, Росія. А також ми боремось з тими людьми, які крім грошей нічого не бачать. Страждає їхній бізнес, тому що товарообіг з державою-терористом знизився", — сказав він.

Читайте також: "Це комплімент, але це не наша діяльність" — Резніков про підрив "Північних потоків"

Зеленський зазначив, що є треті держави, які дозволяють обходити санкції для РФ.

"З одного боку підтримують Україну, навіть щось Україні передають, а з іншого боку роблять обходи санкцій, де заробляють десятки мільярдів доларів, і в порівнянні з довоєнним періодом мають збільшений товарообіг з РФ. Тому це стосується багатьох держав, які є членами ЄС або входять в НАТО. Я би на це звертав увагу і аналізував, для кого ця дезінформація потрібна", — сказав глава держави.

Що ще сказав Зеленський на зустрічі з Марін

Президент Володимир Зеленський зустрівся з прем'єр-міністеркою Фінляндії Санною Марін
Президент Володимир Зеленський та прем'єр-міністерка Фінляндії Санна Марін. / Фото: пресслужба президента

Він також зазначив, що ключовою темою переговорів з прем'єркою Фінляндії була оборона і безпека.

Зеленський подякував Фінляндії за надані Україні оборонні пакети підтримки, за участь в "танковій коаліції", за допомогу обладнанням для української енергетики.

"Обговорили сьогодні санкційні питання. Важливо завадити спільно державі-терористу в її намаганні обходити санкції ЄС через торгівлю з третіми країнами. Передусім це стосується товарів, важливих для ВПК РФ та її інших галузей, що прямо підтримують та фінансують війну", — сказав президент.

Він наголосив, що так само важливо тиснути на всіх юридичних та фізичних осіб РФ, які беруть участь в ракетній програмі, і на всіх "суб’єктів інших країн, які допомагають Росії здійснювати цей терор".

"Ми мамо прийти до того, що глобальні санкції мають бути введені. Повністю заблокувати будь-які можливості відновлювати ракетний потенціал РФ і отримувати нові дрони, нові технології тощо", — сказав Зеленський.

Президент подякував Фінляндії за приєднання до основної групи зі створення спеціального трибуналу щодо агресії РФ проти України, за засудження агресії і за практичний внесок в розслідування воєнних злочинів РФ в Україні.

"Усі разом ми мамо забезпечити справедливість для усіх, хто постраждав від російської агресії окупації. Та покарати агресора та кожного вбивцю за зроблене. Я впевнений, що так і буде", — сказав він.

Зеленський і Марін також говорили про відновлення України та протистояння екоциду, який влаштовує РФ.

Що сказала прем'єр-міністерка Фінляндії Санна Марін

Прем'єр-міністерка Фінляндії Санна Марін
Прем'єр-міністерка Фінляндії Санна Марін під час візиту до Києва 10 березня 2023 року. Фото: ОПУ

Прем'єр-міністерка Фінляндії своєю чергою заявила, що в її країні нема поділу у суспільстві, коли йдеться про допомогу Україні.

"Ми згуртувались, ми боронимо свої цінності. І Україна боронить на передовій ці цінності. Я дуже багатьох бачила під час виборчої кампанії, ніхто не сказав ми маємо припинити допомогу Україні. Навпаки кожен казав, треба ще більше допомагати. Ми відчуваємо вашу боротьбу як свою. У нас немає поділу, коли йдеться про допомогу Україні. Усі стоять по один бік барикад і це український бік", — сказала вона.

Марін зазначила, що минулої весни відвідала Бучу та Ірпінь і це закарбувалося у її пам’яті назавжди.

"Ваш ворог б’ється проти всього правного, законного, людського. Ми віримо, що настане час, коли вони відповідатимуть за свої злочини, Путін особисто за злочин агресії. Фінляндія тепер увійшла до гурту країн, що мають забезпечити відповідальність за російський злочин та агресію проти України. Ми підтримуємо зусилля міжнародного кримінального суду, українських органів влади", — сказала прем'єрка.

За її словами, Фінляндія підтримує створення міжнародного центру для звинувачення і переслідування злочинів агресії в Гаазі.

"Ми також за те, щоб Росія платила повну ціну за агресію, за руїну, за ті втрати, яких Україна зазнала через цю навалу. Ми за те, щоб можна було заморожувати і вилучати російські активи і пускати їх на відродження та відбудову України", — сказала Марін.

Вона наголосила, що Фінляндія підтримує формулу миру президента Зеленського і хоче, щоб цей план почав працювати.

"Була зимова війна у Фінляндії. Ми також мусили боронитися. Через нашу історію, ми знаємо, що вас треба підтримувати аж до перемоги. Ми хочемо, щоб Україна здобула мир на своїх умовах і тоді, коли вона буде готова цей мир установити. Ми маємо перемогти у цій війні і ми на вашому боці. Будемо стояти з вами скільки треба.", — сказала глава уряду Фінляндії.

Марін зазначила, що її країна хоче, щоб Україна увійшла до НАТО та ЄС, і готова допомагати.

Що відомо про вибухи на Nord Stream

Трубопроводи "Північного потоку" були зруйновані вранці 26 вересня. Вибухи були настільки сильні, що їх зафіксували сейсмологи. Діри на нитках розташовані в шведській і данській економічних зонах.

Хоча на момент вибухів трубопроводи не працювали, всередині залишалася велика кількість газу, який витік через отвори в море і був добре помітний на поверхні.

Європейський союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі "навмисним актом" саботажу, а Польща та Україна назвали Росію винуватцем.

Газета New York Times 7 березня повідомила про нібито причетність "проукраїнської групи" до підриву газопроводів "Північний потік".

У відповідь на публікацію NYT, в уряді Німеччини заявили, що розслідування вибуху на газопроводі "Північний потік" ще не дало результатів.

Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що Україна не має відношення до інциденту із "Північними потоками" у Балтійському морі і не має інформації щодо "проукраїнську групу із підриву".

Читайте також

РФ готує провокацію на білоруському кордоні, Україна долає наслідки ракетної атаки. 380 день війни. Онлайн

На початок