В ОПУ відреагували на інформацію про "проукраїнську групу", яка нібито підірвала Nord Stream

В ОПУ відреагували на інформацію про "проукраїнську групу", яка нібито підірвала Nord Stream

В ОПУ відреагували на інформацію про "проукраїнську групу", яка нібито підірвала Nord Stream
. Радник керівника ОПУ Михайло Подоляк. Фото: Associated Press

Україна не має відношення до інциденту із "Північними потоками" у Балтійському морі і не має інформації щодо "проукраїнську групу із підриву". Про це заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк.

"Хоча я люблю колекціонувати цікаві конспірологічні теорії про український уряд, мушу зазначити: Україна не має стосунку до казусу в Балтійському морі та не має інформації щодо "проукраїнських груп із підриву". Що сталося з "Північними потоками"? "Вони затонули", як кажуть у самій РФ…" — написав він у Twitter.

Газета New York Times повідомила про нібито причетність "проукраїнської групи" до підриву газопроводів "Північний потік".

У відповідь на публікацію NYT, в уряді Німеччини заявили, що розслідування вибуху на газопроводі "Північний потік" ще не дало результатів.

Читайте також: Данія, Швеція та Німеччина продовжують розслідування вибухів на Nord Stream

Що відомо про вибухи на Nord Stream

Трубопроводи "Північного потоку" були зруйновані вранці 26 вересня. Вибухи були настільки сильні, що їх зафіксували сейсмологи. Діри на нитках розташовані в шведській і данській економічних зонах.

Хоча на момент вибухів трубопроводи не працювали, всередині залишалася велика кількість газу, який витік через отвори в море і був добре помітний на поверхні.

Європейський союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі "навмисним актом" саботажу, а Польща та Україна назвали Росію винуватцем.

Читайте також

Вибухи Nord Stream, ймовірно, були результатом диверсії — німецьке розслідування

Шведський прокурор: детонації газопроводів Nord Stream 1 і 2 — це груба диверсія

Путін назвав вибухи на газогонах "Північний потік" "актом міжнародного тероризму"

На початок