Відновлення житла і закладів освіти на Київщині. На що підуть кошти обласного бюджету

Відновлення житла і закладів освіти на Київщині. На що підуть кошти обласного бюджету

Ексклюзивно
Відновлення житла і закладів освіти на Київщині. На що підуть кошти обласного бюджету
16 сесія Київської обласної ради. Фото: Суспільне

Відбулася 16-та сесія Київської обласної ради. Серед головних питань порядку денного йшлося про відновлення житлових будинків та закладів освіти, які через повномасштабне вторгнення Росії зазнали руйнувань та потребують відбудови.

Деталі розповіла Суспільному заступниця голови Київської обласної ради Тетяна Семенова.

За її словами, депутати затвердили "Програму відбудови багатоквартирних житлових будинків у Київській області на 2023-2025 роки". Загальний обсяг фінансових ресурсів 316 млн 168 тис. грн. Зокрема, у 2023 році з обласного бюджету за цією програмою планується залучити майже 111 млн грн на будівництво і реконструкцію визначених багатоквартирних житлових будинків.

Відновлення житла і закладів освіти на Київщині. На що підуть кошти обласного бюджету
Засідання депутатів Київської обласної ради. Фото: Суспільне

Також облрада внесла зміни до "Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на впровадження енергоефективних заходів у Київській області на 2023-2024 рр". Як зауважила заступниця голови Київської обласної ради, загальний обсяг фінансових ресурсів програми — 439,5 млн грн. У бюджеті на 2023 рік передбачено майже 340 млн грн. Планується профінансувати капітальний ремонт житлових будинків в Ірпені, Бородянці, Макарові та в Бучі. Зокрема, у Макарові передбачена відбудова 4-х багатоповерхових будинків за адресами: вул. Проектна, 4; Довженка, 34; Проектна, 14 і Дмитрія Ростовського, 71, на загальну суму 45 млн грн.

Тетяна Семенова наголошує, що облрада має підтримати всі громади, особливо ті, які постраждали від російської навали для того, щоб відбудувати житло для людей.

В Ірпені планується відновлення будинків по вул. Шевченка, 3-а; Шевченка, 5; Шевченка, 7. У Бородянці — вул. Центральна, 427-а; Центральна, 429-а; Центральна, 429. У Бучі — вул. Яблунська, 2/6, 2/5; Пшенична, 1-8.

Також обласні депутати підтримали проєкт змін до "Програми розвитку системи освіти в Київській області на 2022-2026 роки". Ними передбачено профінансувати на 25 млн грн забезпечення шкіл і садочків регіону комп’ютерним і мультимедійним обладнанням, насамперед у районах, що постраждали від російської агресії. Також передбачається створення STEM-лабораторій, оновлення обладнання харчоблоків у закладах освіти.

Також, за словами Тетяни Семенової, внесено зміни до "Програми будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області на 2021-2023 роки". Документ доповнено шістьома закладами освіти, які через бойові дії російських окупантів зазнали руйнувань та потребують відбудови. Загальний обсяг фінансування у нинішньому році збільшено на майже на 312 млн грн. Серед за планових заходів — капітальний ремонт Макарівського дитсадка "Пролісок" з облаштуванням укриття та благоустроєм території, капітальний ремонт садочка в Бородянці по вул. Центральна 427-Б, капремонт дошкільного закладу освіти у Загальцях, відновлення навчального закладу у селі Мар’янівка Вишгородського району, ремонт Бузівської школи, будівництво дитсадка у селі Бобриці.

Що відомо про відбудову Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. За даними КОВА, через бойові дії було повністю зруйновано або пошкоджено понад 27 тисяч об'єктів інфраструктури. Із них переважна більшість — житлові будинки. Нині в області щотижня відновлюють 200-300 об'єктів інфраструктури.

Для розміщення жителів Київщини, які внаслідок російської агресії втратили житло, викуповують квартири та будують нові житлові комплекси в Ірпені та Бородянці.

Наприкінці грудня 2022 року у селі Демидів Димерської громади, що на Київщині, завершили останні приготування до вселення людей у модульне містечко. Такі містечка вже функціонують в Ірпені, Бучі, Бородянці, Макарові, Іванкові та в інших населених пунктах. Перше модульне містечко для людей, що втратили житло, відкрили 1 червня 2022 року у Бородянці.

У липні минулого року в бюджеті Київської області додатково передбачили 87 мільйонів гривень на відбудову населених пунктів. З резервного фонду обласного бюджету Київщини 145 мільйонів гривень спрямували на подолання наслідків російської військової агресії та відновлення регіону.

Станом на початок березня на Київщині відновлено понад 11 тис. об’єктів, пошкоджених унаслідок війни.

Читайте також

На Київщині стартувала 4-та хвиля прийому заявок за програмою "єРобота"

У деяких школах Київщини почалися весняні канікули

Вибір редакції

На початок