На Київщині відновлено понад 11 тис. об’єктів, пошкоджених унаслідок війни

На Київщині відновлено понад 11 тис. об’єктів, пошкоджених унаслідок війни

На Київщині відновлено понад 11 тис. об’єктів, пошкоджених унаслідок війни
Фото: Скрін з відео Бучанської міської ради

У Київській області тривають роботи з відбудови об’єктів, що були пошкоджені та зруйновані унаслідок російського вторгнення. Загалом повністю або частково відновлені понад 11 000 об’єктів.

Про це повідомив заступник голови Київської обласної військової адміністрації Микола Бойко.

За даними КОВА, найбільше відновлено об’єктів житлової інфраструктури — близько 9 700 багатоповерхівок та приватних осель. Із них більш ніж 5 900 будинків відбудовані повністю, майже 3 800 частково.

Також в області відновлені повністю та частково 180 садочків і шкіл, 95 закладів охорони здоров’я, 64 ЦНАПи та адміністративні будівлі.

"Відновлення пошкоджених війною об’єктів на Київщині розпочалося з перших днів деокупації області. За цей період найбільше робіт проведено у Макарівській, Іванківській, Великодимерській, Бучанській, Ірпінській та Гостомельській громадах, які зазнали найбільших руйнувань через російську агресію", — зазначив Микола Бойко.

Що відомо про відбудову Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. За даними КОВА, через бойові дії було повністю зруйновано або пошкоджено понад 27 тисяч об'єктів інфраструктури. Із них переважна більшість — житлові будинки. Нині в області щотижня відновлюють 200-300 об'єктів інфраструктури.

Для розміщення жителів Київщини, які внаслідок російської агресії втратили житло, викуповують квартири та будують нові житлові комплекси в Ірпені та Бородянці.

Наприкінці грудня 2022 року у селі Демидів Димерської громади, що на Київщині, завершили останні приготування до вселення людей у модульне містечко. Такі містечка вже функціонують в Ірпені, Бучі, Бородянці, Макарові, Іванкові та в інших населених пунктах. Перше модульне містечко для людей, що втратили житло, відкрили 1 червня 2022 року у Бородянці.

У липні минулого року в бюджеті Київської області додатково передбачили 87 мільйонів гривень на відбудову населених пунктів. З резервного фонду обласного бюджету Київщини 145 мільйонів гривень спрямували на подолання наслідків російської військової агресії та відновлення регіону.

Читайте також

У Бучі прибирають звалище із залишків знищених росіянами будинків

На початок