Вісім танків "Леопард" від Норвегії вже в Україні

Вісім танків "Леопард" від Норвегії вже в Україні

Важливо
Вісім танків "Леопард" від Норвегії вже в Україні
Вісім танків "Леопард" від Норвегії вже в Україні. Фото: ЗС Норвегії

Вісім танків Leopard 2 від Норвегії вже в Україні. На додаток до восьми переданих танків і допоміжних машин, Норвегія надає цільові кошти на боєприпаси та запчастини.

Про це повідомляє пресслужба Збройних сил Норвегії 20 березня.

"Нещодавно Норвегія підготувала та перевезла українцям танки. Вісім норвезьких танків досягли місця призначення і готові до дій у війні проти Росії", — ідеться у повідомленні.

26 січня 2023-го Норвегія приєдналась до "леопардової коаліції", влада країни вирішила передати Силам оборони України вісім танків типу Leopard 2 і до чотири машини підтримки.

"Зараз танки на місці, а також триває підготовка особового складу в Польщі під егідою ЄС", — повідомили в ЗС Норвегії.
Вісім танків "Леопард" від Норвегії вже в Україні
Танки "Леопард" на шляху від Норвегії до України. Фото: ЗС Норвегії

"Ми вважаємо, що це абсолютно правильним підтримувати Україну. Для безпеки Норвегії та Європи важливо, щоб Росія не виграла", — заявив міністр оборони Бйорн Арільд Грам. У Збройних силах Норвегії зазначили, що танки є важливою підтримкою для контрнаступу.

"Танк має мобільність і може швидко пересуватися на великі відстані по місцевості, має власний захист у вигляді броні, щоб виживати в бойовій обстановці, швидко вражати цілі на відстані до 4000 метрів. Для України пожертвування танків матиме вирішальне значення для спроможності проводити наступальні операції та повертати окуповані Росією землі", — ідеться у повідомленні.

Що відомо про танки Leopard

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1 (ці більш старі моделі також передають Україні). Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Над наданням Україні основних бойових танків "Леопард" (Leopard) для протидії Росії співпрацюють Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди. Сполучені Штати, Чехія і також Нідерланди разом передають Україні понад 90 танків Т-72. Свої Т-72 надає і Польща. Велика Британія надає Україні роту основних бойовиків танків Challenger.

Раніше Головнокомандувач ЗСУ Валерів Залужний заявив, Україна потребує близько 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць: "Тоді, думаю, цілком реально вийти на рубежі 23 лютого", — зазначив Залужний.

Зброя. Усі новини

Вибір редакції

На початок