Німеччина заявила, що зобов’язана арештувати Путіна у разі його приїзду. В ОПУ прокоментували

Німеччина заявила, що зобов’язана арештувати Путіна у разі його приїзду. В ОПУ прокоментували

Німеччина заявила, що зобов’язана арештувати Путіна у разі його приїзду. В ОПУ прокоментували
Президент Росії Володимир Путін 15 березня 2023 року в Москві на зустрічі з прокурорами РФ, фото: Getty Images

Міністр юстиції Німеччини Марко Бушманн заявив, що його країна буде зобов'язана арештувати президента Росії Володимира Путіна у разі його приїзду з огляду на ордер Міжнародного кримінального суду. В Офісі президента привітали таку заяву, назвавши її "бездоганною".

Про це повідомляє Zeit.

За словами посадовця, у разі, якщо Путін приїде на територію ФРН, Міжнародний кримінальний суд оперативно звернеться до Інтерполу для реалізації ордера на арешт.

"Тоді Німеччина буде зобов'язана заарештувати президента Путіна, якщо він в'їде на німецьку територію, і передати його до МКС", — зазначив він.

Міністр зауважив, що Міжнародний кримінальний суд має право арештувати керівників держав.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк назвав таку заяву "бездоганною".

"Бездоганно. Міжнародний ордер слід виконувати. І дуже символічно, що саме Німеччина першою жорстко розставила акценти: у разі появи "підозрюваного Путіна В.В." у їхній юрисдикції він буде негайно заарештований. За організацію масового викрадення та брутального насильства над українськими дітьми", — зазначив посадовець у своєму Twitter.

Що відомо про ордер на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей. Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду, повідомив генпрокурор України Костін.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Поки Путіна та Львову-Бєлову не арештують, МКС не може проводити судові засідання, повідомив Суспільному речник суду Фаді Ель Абдалла. За його словами, Україна може вимагати їхнього арешту на території 123 країн, які визнають рішення МКС. Розслідування триває за запитом та матеріалами України.

МКС може притягти вище керівництво Росії до відповідальності за три види порушень міжнародного права: воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид. Депортація дітей, щодо якої видали ордер на арешт Путіна, підпадає під перший пункт.

Водночас МКС не може засудити за злочин агресії — факт нападу Росії на Україну. Оскільки ані Україна, ані Росія не ратифікували основоположний документ суду — Римський статут. Аби засудити РФ та Путіна за факт нападу, потрібно створити спеціальний трибунал.

Україна працює над створення спеціального трибуналу для покарання керівництва РФ за злочини в Україні не тільки з початку повномасштабної війни, а з початку агресії 2014 року.

Читайте також

Перший крок до Гааги. Головні питання про ордер на арешт Путіна і чому це — справді історичне рішення

"Без правосуддя зцілення після війни ніколи не настане" — військова журналістка Жанін ді Джованні

Трибунал для Путіна, уроки Югославії та чому правосуддя після війни — це гра в довгу — юрист Марк Елліс

"Буча буде однією з перших справ, де росіян судитимуть на міжнародному рівні" — ексслідчий ООН Марк Гарласко

На початок