Боррель: наприкінці березня затвердять план фінансування постачання снарядів для України

Боррель: наприкінці березня затвердять план фінансування постачання снарядів для України

ЗМІ
Жозеп Боррель
. Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Фото: AP

Рішення про новий план постачання Україні додаткових артилерійських боєприпасів, зокрема 155-мм снарядів з існуючих запасів країн ЄС, буде затверджено 20 березня на зустрічі міністрів закордонних справ та оборони Євросоюзу.

Про це заявив високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, пише BBC.

"Під час нашої дискусії з міністрами оборони у Стокгольмі всі погодилися з необхідністю термінового просування вперед. Я маю намір досягти домовленості на наступній зустрічі міністрів закордонних справ та оборони 20 березня, напередодні засідання Європейської ради 23-24 березня", — сказав Жозеп Боррель.

Що відомо про постачання Україні боєприпасів

8 березня, під час зустрічі міністрів оборони ЄС у Стокгольмі Боррель представив три пропозиції щодо постачання боєприпасів Україні.

На цій же неформальній зустрічі міністрів оборони ЄС, глава Міноборони України Олексій Резніков заявив, що Україні потрібен мільйон артилерійських снарядів, на закупівлю яких знадобиться чотири мільярди євро.

14 березня Рада Європейського Союзу збільшила фінансову стелю для Європейського фонду миру, з якого виділяються кошти для закупівлі зброї Україні. Йдеться 7,979 млрд євро до 2027 року, що має забезпечити покриття додаткових фінансових потреб.

15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії.

1 березня канцлер ФРН Олаф Шольц також повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

Читайте також

Зброя для України: Рада ЄС збільшила фінансову стелю Європейського фонду миру

План ЄС із закупівлі снарядів для України буде схвалено наступного тижня

На початок