План ЄС із закупівлі снарядів для України буде схвалено наступного тижня

План ЄС із закупівлі снарядів для України буде схвалено наступного тижня

ЗМІ
Постріл з артилерійської системи
Постріл з артилерійської системи. Ілюстративне фото: УНІАН

Європейський союз наступного тижня підпише спільний план закупівель боєприпасів для України. Однак блок зайшов у "глухий кут" у питанні про те, як забезпечити Збройні сили України 155-мм снарядами, які необхідні вже у цьому році.

Про це пише Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Видання зазначає, що ЄС намагається знайти спосіб задовольнити нагальні потреби України в боєприпасах, попри те, що країни-члени вже досягли політичної згоди щодо надання Києву додаткових снарядів.

8 березня міністр оборони України Олексій Резніков на зустрічі своїх колег з ЄС у Стокгольмі заявив, що Україні потрібен мільйон боєприпасів. І на їх закупівлю потрібно щонайменше 4 мільярди євро.

Високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на цій неформальній зустрічі міністрів оборони ЄС представив три пропозиції забезпечення України снарядами.

Країни ЄС ще не повідомили, скільки грошей вони готові виділити в цьому році на купівлю боєприпасів і як ці кошти будуть структуровані.

За даними видання, Україна використовує в середньому від 60 до 210 тисяч снарядів на місяць, водночас європейська оборонна промисловість має змогу виробляти лише 25 тисяч снарядів за цей період.

Що відомо про постачання Україні боєприпасів

15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії.

1 березня канцлер ФРН Олаф Шольц також повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

Читайте також

Естонія хоче надати Україні касетні боєприпаси, але потрібна згода Німеччини

Болгарія таємно постачала Україні боєприпаси на початку вторгнення РФ — Welt

Болгарія через посередників передала Україні зброї на $1 млрд — Euractiv

На початок