Оборона Бахмута позитивно вплине на ситуацію найближчим часом — Данілов

Оборона Бахмута позитивно вплине на ситуацію найближчим часом — Данілов

Оборона Бахмута позитивно вплине на ситуацію найближчим часом — Данілов
Український військовий на БТРі поблизу Бахмута Донецької області, 7 березня 2023 року. Фото: AP/Libkos

Обороні Бахмута приділяються багато уваги на Ставці головнокомандувача, утримання міста буде дуже позитивно вплине на країну та армію у найближчому часі. Про це в ефірі телемарафону розповів секретар РНБО Олексій Данілов.

"Мають рацію ті, хто кажуть, що вже на околицях міста в деяких місцях на вулицях йдуть бої. Але наші військові боронять славетне місто Бахмут, наші військові стоять. Це наша фортеця. І те, що вони зараз роблять, ми навіть не можемо уявити, наскільки це буде корисно для країни, для нашої армії в найближчому майбутньому", — розповів Олексій Данілов.

За словами Данілова, на Бахмутському напрямку Сили обороні знищують велику кількість окупантів: тіла загиблих військових РФ лежать навкруги міста, і росіяни їх не вивозять.

"Величезні черги на виїзд з територій Донецької та Луганської областей в бік РФ. Ті колаборанти, які там були, вони відчувають, що найближчим часом там може бути спекотно, можуть різні події відбуватися", — повідомив Олексій Данілов.

Данілов додав, що окупанти відновили спроби наступу на Вугледар, але вимушені були відійти. Частина підрозділів РФ відмовилась штурмувати українські позиції, і їх відправили у РФ на відновлення.

Читайте також

  • Бої за Бахмут дозволяють українським військам виграти час для майбутнього наступу, заявив командувач Сухопутних військ генерал-полковник Олександр Сирський.
  • Російська армія не полишає спроб оточити місто, щоб в подальшому захопити інші міста і повністю окупувати Донецьку та Луганську області, йдеться в вечірньому зведенні Генштаба ВСУ 9 березня. Українські військові відбили, за повідомленням штабу, численні атаки в районах Бахмута та Іванівського.
  • На думку аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), Бахмут не є важливим ні в оперативному, ні в стратегічному плані.
  • Кабмін 7 березня схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Єдине місто, звідки вивозитимуть дітей, — Бахмут. В місті, за даними військової адміністраці на 2 березня, було 37 дітей. Міністерка з питань реінтеграції окупованих території Ірина Верещук пояснила: під час евакуації дітей не будуть насильно розлучати з рідними. Разом тим у батьків не буде права відмовитись від виїзду фронтового міста.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок