Театр ляльок. У Миколаєві для дітей показали виставу "Пан Коцький"

Театр ляльок. У Миколаєві для дітей показали виставу "Пан Коцький"

Театр ляльок. У Миколаєві для дітей показали виставу "Пан Коцький"
Вистава "Пан Коцький". Миколаїв. 11 березня 2023 року. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Миколаївський академічний обласний театр ляльок відновив свою роботу. 11 березня відбулась перша вистава театру від початку повномасштабного вторгнення. Враховуючи безпекову ситуацію, для відвідувачів обрали приміщення Центральної міської бібліотеки для дітей. Показали виставу "Пан Коцький".

Керівниця літературно-драматургічної частини Миколаївського академічного обласного театру ляльок Олена Антонова розповіла кореспондентам Суспільного про театр.

"Пан Коцький" — перша вистава театру ляльок з 24 лютого 2022 року.

Театр ляльок. У Миколаєві для дітей показали виставу "Пан Коцький"
В залі облаштували місця для глядачів. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

"Від початку повномасштабного вторгнення заклад не працював на комерційній основі. З квітня 2022 року артисти гастролювали. Майже весь рік ми працювали для дітей з родин внутрішньо переміщених осіб. Якщо працювали, то на виїзді. На рідній сцені, на стаціонарі, театр не приймає глядача через те, що не маємо укриття", — розповіла Олена Антонова.

Театр ляльок. У Миколаєві для дітей показали виставу "Пан Коцький"
Момент вистави. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Виставу обирали колективом.

"По-перше, це дуже музична, яскрава вистава, де багато ляльок, багато акторів, вона сто відсотків покращить настрій і дітлахи, які скучили за казкою, вони отримають заряд бадьорості, радості", — сказала Олена Антонова.

Акторка театру Сніжана у виставі "Пан Коцький" виконує роль зайчика. Жінка розповіла, що працювали весь час і в онлайн-форматі і гастролювали, але за миколаївським глядачем скучили.

"Зараз вже той негатив спадає, напевно, по всіх людям це видно. Все одно, з кожним разом ми бачимо все більше і більше діточок в залі і, знову ж таки, нас налаштовує на позитив і на віддачу діткам. Як би там не було, війна не війна, але наша робота заряджати позитивом людей", — розповіла акторка.

Театр ляльок. У Миколаєві для дітей показали виставу "Пан Коцький"
За лаштунками. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Юлія привела на виставу свою дитину.

"Ми дуже раді, що змогли повернутися до нормального культурного розвитку нашого міста. І ось один такий із факторів — ляльковий театр, це дуже класно, це дуже супер. Дитина була в захваті. Бачила, що сиділа, аплодувала, дивувалася, що такі казкові герої змогли прийти в наше мужнє місто", — поділилася враженнями від вистави Юлія.

Презентували виставу в читальній залі Центральної міської бібліотеки для дітей. За словами головної бібліотекарки Ірини Ярошевської, з театром ляльок заклад співпрацює понад 20 років. До того ж у закладі є сховище.

"Це така співпраця дуже корисна і необхідна. Під час війни бібліотекарі, митці і театри підтримували культурний фронт і з’єднувалися. Коли нам запропонували таку ідею на базі нашої бібліотеки проводити спектаклі, ми підтримали", — сказала Ірина Ярошевська.

В залі розмістили 50 глядацьких місць. Тривало дійство 40 хвилин.

Вистави у бібліотеці планують показувати щосуботи.

Читайте також

Шість обстрілів за добу. На Миколаївщині війська РФ продовжують обстрілювати громади

Через детонацію снаряда у селі на Миколаївщині травмувалася дитина

Психологічна та юридична допомога на Миколаївщині: як працює консультаційний центр з питань зниклих безвісти

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок