"Це комплімент, але це не наша діяльність" — Резніков про підрив "Північних потоків"

"Це комплімент, але це не наша діяльність" — Резніков про підрив "Північних потоків"

Доповнено
Міністр оборони України Олексій Резніков
. Міністр оборони України Олексій Резніков під час пресконференції, у Києві, 5 лютого 2023 року, фото: УНІАН

Міністр оборони України Олексій Резніков назвав дивною публікацію газети New York Times про нібито причетність "проукраїнської групи" до підриву газопроводів "Північний потік".

“Для мене це трохи дивна історія. Це не має до нас стосунку. Думаю, розслідування офіційних органів зʼясує всі подробиці. Це комплімент для наших сил спеціального призначення, але це не наша діяльність”, — сказав Резніков зранку перед початком зустрічі міністрів оборони в Швеції.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг перед зустріччю Ради міністрів закордонних справ ЄС з міністрами оборони заявив, що потрібно дочекатися завершення національних розслідувань, перш ніж говорити, хто стоїть за саботажем на “Північному потоці”.

“Що ми знаємо, так це те, що була атака на трубопроводи “Північний потік”, був акт саботажу, але ми не змогли визначити, хто стоїть за цим. Тривають національні розслідування, і я вважаю правильним почекати, поки вони завершаться, перш ніж говорити щось більше про те, хто стоїть за цим”, — сказав Столтенберг.

Федеральний міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус застеріг робити поспішні висновки.

"Я бачив звіти про це. Ми повинні чітко розрізняти, чи це була українська група, яка могла діяти за українським замовленням, чи проукраїнська група, яка діяла без відома уряду. Але я застерігаю від поспішних висновків”, — сказав Пісторіус.

За його словами, є також думки експертів, що це могла бути так звана помилкова операція.

“Є свідчення, які не є моїми, а є думками експертів, я не приймаю їх як власні, але хочу зазначити, що є також розмови про те, що це могла бути так звана помилкова операція. Я остерігаюся робити поспішні висновки", — сказав міністр.

Газета New York Times повідомила про нібито причетність "проукраїнської групи" до підриву газопроводів"Північний потік".

У відповідь на публікацію NYT, в уряді Німеччини заявили, що розслідування вибуху на газопроводі "Північний потік" ще не дало результатів.

Читайте також: Данія, Швеція та Німеччина продовжують розслідування вибухів на Nord Stream

Що відомо про вибухи на Nord Stream

Трубопроводи "Північного потоку" були зруйновані вранці 26 вересня. Вибухи були настільки сильні, що їх зафіксували сейсмологи. Діри на нитках розташовані в шведській і данській економічних зонах.

Хоча на момент вибухів трубопроводи не працювали, всередині залишалася велика кількість газу, який витік через отвори в море і був добре помітний на поверхні.

Європейський союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі "навмисним актом" саботажу, а Польща та Україна назвали Росію винуватцем.

Читайте також

Вибухи Nord Stream, ймовірно, були результатом диверсії — німецьке розслідування

Шведський прокурор: детонації газопроводів Nord Stream 1 і 2 — це груба диверсія

Путін назвав вибухи на газогонах "Північний потік" "актом міжнародного тероризму"

На початок