Британія передасть Україні вдвічі більше танків Challenger 2, ніж обіцяла — посол Пристайко

Британія передасть Україні вдвічі більше танків Challenger 2, ніж обіцяла — посол Пристайко

Британія передасть Україні вдвічі більше танків Challenger 2, ніж обіцяла — посол Пристайко
. Вадим Пристайко, фото: УНІАН

Велика Британія передасть Силам оборони зі своїх запасів удвічі більше основних бойових танків Challenger 2, ніж пообіцяла початково. При цьому королівство збільшує обсяги й іншої військової допомоги.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода повідомив посол України у Великій Британії Вадим Пристайко.

"Допомога від Британії перебуває в декількох площинах. Наприклад, якщо ми говоримо про військові тренування, то ми запитували одну кількість, а зараз Британія пропонує нам збільшити її в 2,5 рази на цей рік. Тобто тут можна сказати, що +250%. Деяке озброєння, яке ми запитували – наприклад, літаки, то тут складно. Ми шукаємо варіанти. Якщо танки (Challenger 2 – ред.), то 14 танків нам пообіцяли, а в результаті візиту президента Зеленського домовлено, що ця кількість зросте вдвічі", — зазначив дипломат.

За його словами, дискусія щодо інших видів озброєння, яке запитувала Україна, зокрема літаків, все ще триває.

"Це дуже залежить і це нормально, тому що ми не від всіх партнерів очікуємо одного і того ж. Часто наші запити мають широту усіх членів НАТО. Гарний приклад із танками або з артилерійськими установками: ми зараз отримаємо від Британії тридцять три 155 мм установки AS-90, але вони мають певну відмінність снаряда", — зауважив Пристайко.

Що відомо про постачання танків Challenger 2 Україні

19 січня, за день до чергової зустрічі у форматі "Рамштайн", сім країн Європи узгодили військову допомогу для України. Тоді повідомлялось, що Велика Британія, окрім іншого, передасть Україні 14 танків Challenger 2. Це — основний танк сухопутних військ Великої Британії. Він важкоброньований та мобільний, призначений для використання в зоні прямого вогню. Випускається компанією BAE Systems Land & Armaments.

Британія сподівається, що танки Challenger прибудуть в Україну у березні.

Українські танкові екіпажі 29 січня прибули до Великої Британії, щоб розпочати підготовку до подальшої боротьби проти Росії, зокрема пройти навчання на танках Chellenger.

У лютому міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що Велика Британія може запропонувати Україні більше своїх основних бойових танків на додаток до 14 вже обіцяних, але це буде залежати від оборонних потреб країни.

Читайте також

Для України настав час піти у наступ — молодший міністр Збройних сил Британії

Прем'єр Британії прокоментував можливість передачі винищувачів Україні

Король Чарльз III відвідав українських військових, які навчаються в Англії

На початок