Challenger 2 можуть надійти в Україну навесні — Воллес

Challenger 2 можуть надійти в Україну навесні — Воллес

ЗМІ
Бен Воллес, міністр оборони Великої Британії
Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес під час візиту на військову базу британської армії Бовінгтон Кемп, де українські солдати тренуються на танках Challenger 2 у графстві Дорсет, Англія, 22 лютого 2023 року. Ben Birchall / Pool via AP

Велика Британія може запропонувати Україні більше своїх основних бойових танків на додаток до 14 вже обіцяних, але це буде залежати від оборонних потреб країни. А перші Challenger 2 можуть з'явитися в Україні навесні.

Про це заявив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес в інтерв'ю агентству Reuters під час відвідин бази британської армії Бовінгтон Кемп у графстві Дорсет, де українські солдати тренуються на танках Challenger 2.

"Українці продовжуватимуть боротися, і Велика Британія, разом з нашими союзниками, не відступить. Ми продовжимо надавати можливості, необхідні для підтримки України стільки, скільки буде потрібно", — наголосив Воллес.

Окрім цього міністр заявив, що Велика Британія збільшить виробництво озброєння для допомоги Україні. Воллес сказав, що Велика Британія має всі можливості для допомоги Україні, але необхідно продовжувати постачання зброї.

"Ми уклали контракти та вже почали отримувати деякі поставки цієї зброї для власного поповнення запасів, а також деякі поставки в Україну", — сказав Воллес.

Що відомо про постачання танків Challenger 2 Україні

19 січня, за день до чергової зустрічі у форматі "Рамштайн", сім країн Європи узгодили військову допомогу для України. Велика Британія, окрім іншого, передасть Україні 14 танків Challenger 2. Це основний танк сухопутних військ Великої Британії. Він важкоброньований та мобільний, призначений для використання в зоні прямого вогню. Випускається компанією BAE Systems Land & Armaments.

Британія сподівається, що танки Challenger прибудуть в Україну у березні.

Українські танкові екіпажі 29 січня прибули до Великої Британії, щоб розпочати підготовку до подальшої боротьби проти Росії, зокрема пройти навчання на танках Chellenger.

Читайте також

Для України настав час піти у наступ — молодший міністр Збройних сил Британії

Прем'єр Британії прокоментував можливість передачі винищувачів Україні

Король Чарльз III відвідав українських військових, які навчаються в Англії

На початок