Зеленський провів енергетичну нараду. Про що говорили

Зеленський провів енергетичну нараду. Про що говорили

Зеленський провів енергетичну нараду. Про що говорили
Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 1 березня 2023 року, фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський сьогодні 1 березня провів енергетичну нараду за участі енергетичних компаній — "Нафтогаз", "Енергоатому", "Укренерго", "Укргідроенерго", — уряду, ОПУ, голови профільного комітету ВР, військових та розвідки.

Про це Зеленський повідомив під час вечірнього звернення.

"Цю зиму пройдено. Вона була дуже складною, і цю складність відчув без перебільшення кожен українець. Але все ж ми змогли забезпечити Україну енергією й теплом", — зазначив він.

Читайте також: "Укренерго" не надало обмежень споживання електроенергії на 2 березня — ДТЕК

Президент наголосив, що загроза для енергосистеми зберігається, але й робота заради енергосистеми триває.

"На енергетичній нараді сьогодні ми зафіксували поточні завдання, щоб нормально завершити цей опалювальний сезон. І ми вже почали готуватися до наступного сезону – кожен з учасників наради отримав свою частину роботи щодо цього. Бачимо ризики – знайдемо реагування", — підсумував Зеленський.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

З 16 січня 2023-го українці можуть обміняти старі електричні лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи, вони на 88% більш енергоефективні. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься коштом ЄС. Заявку можна подати через "Дію", після чого — отримати п'ять нових ламп у найближчому відділені "Укрпошти".

Електроенергія. Усі останні новини
На початок