"Укренерго" не надало обмежень споживання електроенергії на 2 березня — ДТЕК

"Укренерго" не надало обмежень споживання електроенергії на 2 березня — ДТЕК

Електрика в Україні, відключення світла
Фото: Рexels

"Укренерго" не надавало обмежень споживання електроенергії на 2 березня. Про це повідомляє ДТЕК. Це дозволяє не відключати світло у Києві, Київській, Одеській та Дніпропетровській областях.

Водночас внаслідок пошкодження мереж "Укренерго" в деяких енерговузлах можливі відключення за графіком, якщо буде зростати споживання електроенергії, зазначили у ДТЕК.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

З 16 січня 2023-го українці можуть обміняти старі електричні лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи, вони на 88% більш енергоефективні. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься коштом ЄС. Заявку можна подати через "Дію", після чого — отримати п'ять нових ламп у найближчому відділені "Укрпошти".

Електроенергія. Усі останні новини
На початок