"Навчились у комп’ютерних іграх" – Резніков про знищення колон російської бронетехніки в Бучі близько року тому

"Навчились у комп’ютерних іграх" – Резніков про знищення колон російської бронетехніки в Бучі близько року тому

"Навчились у комп’ютерних іграх" – Резніков про знищення колон російської бронетехніки в Бучі близько року тому
Фото ілюстративне: Скрін з документального проєкту "Рік" Дмитра Комарова

Під час повномасштабного вторгнення військ РФ на Київщину минулого року знищити колону російської бронетехніки в Бучі допомогло місцеве населення. Військовим для прицільної стрільби стали в нагоді навички комп'ютерних ігор.

Про це розповів міністр оборони Олексій Резніков в інтерв'ю журналісту Дмитру Комарову під час зйомок документального фільму "Рік".

"По-перше, місцеве населення допомагало військовим наводити (вогонь — ред.). По-друге, хлопці до того дуже добре грали в комп’ютерні ігри... І вони пішли служити. І вони дуже класно, вправно на тих лазерах навчилися. І коли у них спитали: "Як ви це зробили?" "Ми — як у комп’ютерних іграх: наведення-постріл, наведення-постріл", — сказав Олексій Резніков.

Міністр оборони додав, що завдяки влучним пострілам військових спочатку була розбита техніка російських військ у голові і у хвості колони, через що зупинявся весь бронетранспорт. Тоді українські воїни знищили всю колону. На вулицях Бучі тривалий час залишалися спалені танки, БМП, бензовози російських окупаційних військ.

Олексій Резніков зазначив, що координати ворожих колон давали місцеві мешканці. Інформація оперативно потрапляла у відповідні штаби, і військові точно знали, як просуваються окупаційні війська. "Мешканці позбивали всі дорожні знаки. Вони (військові РФ – ред) навіть не розуміли, де вони знаходяться", – додав глава Міноборони.

Що відомо про окупацію Бучі

Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого 2022 року. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Міський голова Бучі розповів, що вбивства мирних жителів у Бучі були цілеспрямованими, і російські військові склали списки людей, яких хотіли знищити. Правоохоронці навіть виявили катівню в дитячому санаторії. Крім цього, міжнародні судмедексперти встановили, що окупанти застосовували невеликі металеві дротики, які використовували ще за часів Першої світової війни для ураження піхоти. Саме вони стали причиною смерті десятків цивільних.

Попри усі докази, в Міноборони РФ стверджували, що на територіях під контролем російських ЗС не постраждав жоден місцевий житель, а фото та відео з Бучі — "постановка київського режиму для західних ЗМІ". Після цих заяв, зокрема The New York Times вивчила супутникові знімки міста і виявила, що тіла вбитих мешканців лежали на вулицях Бучі ще з середини березня, а братська могила в місті з'явилася ще 10 березня.

Українська влада офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. Після цього місто стало одним з тих, яке під час своїх візитів в Україну почали відвідувати світові лідери, а гуманітарні організації виділяти кошти на відбудову.

Читайте також

"Диявол не десь там, він на землі". Зеленський згадав свій найстрашніший день

На початок