Братська могила в Бучі з'явилася ще 10 березня – знімки Maxar Technologies

Братська могила в Бучі з'явилася ще 10 березня – знімки Maxar Technologies

Братська могила в Бучі з'явилася ще 10 березня – знімки Maxar Technologies
Чоловік проходить повз залишки російської військової техніки в Бучі, неподалік від столиці, Києва, Україна, 1 березня 2022 р Фото: АР.

Приватна американська компанія Maxar Technologies повідомила, що перші ознаки братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих у Бучі були зафіксовані на супутникових знімках ще 10 березня. Про це пише Reuters.

На супутниковому знімку від 10 березня видно перші ознаки розкопок братської могили на території храму Святого Андрія і Всіх Святих Первозванного в Бучі, пише агентство.

Братська могила в Бучі з'явилася ще 10 березня – знімки Maxar Technologies
Фото: Супутниковий знімок Maxar Technologies, 10 березня 2022 року.

На супутниковому знімку від 31 березня зображено місце поховання з траншеєю довжиною приблизно приблизно 13,7 метрів у південно-західній частині території біля церкви Святого Андрія і Всіх Святих Первозванного в Бучі.

Братська могила в Бучі з'явилася ще 10 березня – знімки Maxar Technologies
Фото: Супутниковий знімок Maxar Technologies, 31 березня 2022 року.

Водночас Reuters пише, що в агенції не змогли одразу верифікувати зображення. Незрозуміло, чи на зображеннях, розповсюджених Maxar, зафіксована та сама церква, яку відвідали журналісти Reuters у суботу, 2 квітня.

Журналісти Reuters, які відвідали Бучу в суботу, бачили тіла, що лежали на вулицях міста, за 37 км на північний захід від столиці Києва. Братська могила в одній церкві все ще була відкрита, руки й ноги загиблих було видно через червону глину, насипану зверху.

Як повідомив Суспільному начальник ритуальної служби Бучанської громади Сергій Капличний, серед жертв окупантів — щонайменше кількасот людей тільки у Бучі.

“Більше 300 людей. Це тільки Буча, у Ворзель ми ще не їздили, зараз ми зачистимо Бучу, а потім Ворзель. Перші роботи в місті з поховання людей почалися ще 10 березня з дозволу російських військових. Характер травм від яких люди померли — це або кульові або осколкові”, — сказав Капличний.

Що відомо

  • Україна вимагає від світової спільноти розслідувати злочини Росії в Київській області. Станом на вечір 2 квітня у Бучі виявили приблизно 280 загиблих місцевих жителів, похованих у братських могилах. Місто майже місяць було окуповане військами РФ.
  • Після оприлюднення фактів злочинів російських військ в Бучі Росія вирішила перехопити ініціативу і скликати засідання Ради безпеки ООН 4 квітня. у Міноборони РФ заперечили звинувачення у масових вбивствах мирних жителів в Бучі, а кадри з міста назвали "черговою постановкою київського режиму для західних ЗМІ".
  • Російські військові на захоплених територіях катують та грабують місцеве населення, повідомила уповноважена з прав людини ВР Людмила Денісова.
  • Російська армія включила у свій "арсенал" зґвалтування як знаряддя війни, що є воєнним злочином, заявила послиня Сполученого королівства в Україні Мелінда Сіммонс.
  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг, коментуючи масові вбивства мирних мешканців Бучі, заявив, що дії російських окупантів – "жорстокість, небачена в Європі десятиліттями".
  • Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликав керівництво Європейського Союзу якнайшвидше скликати саміт щодо воєнних злочинів Росії, скоєних в Україні.

Читайте також

"А білі пов'язки треба ще вдягати?" — Ірпінь та Буча після російських окупантів. Фоторепортаж

Війна Росії в Україні. День 40. Текстовий онлайн

"Різанина в Бучі": Україна просить Міжнародний кримінальний суд приїхати на Київщину. Що відомо

"Це не просто війна. Усе набагато гірше" — Зеленський дав інтерв'ю російським журналістам

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок