Скільки українців планують наперед в умовах повномасштабної війни — опитування Суспільного

Скільки українців планують наперед в умовах повномасштабної війни — опитування Суспільного

Ексклюзивно
Люди на вулиці Києва
Закохана пара на вулиці Києва, 21 лютого 2023 року. Фото: Уніан

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змінило звичний спосіб життя кожного українця. 70% людей живуть сьогоденням і зрідка щось планують на перед, і лише 19% нині планують зараз все або більшість речей у своєму житті.

Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією Gradus Research на замовлення Суспільного.

У дослідженні зазначається, що більшість українців одностайні у питанні планування життя в умовах війни, але є одна відмінність — зараз чоловіки трохи більш схильні за жінок планувати життя наперед. Це 22% проти 16% серед жінок. Люди, яким довелося залишити свої домівки через війну та переїхати до інших міст України більш категоричні у своїх судженнях – 29% з них живуть сьогоденням і взагалі нічого не планують наперед.

Дослідження було проведено 21-23 лютого 2023 року компанією Gradus Research на замовлення Суспільного і за підтримки BBC Media Action. За допомогою мобільного додатку GRADUS було опитано 1000 респондентів віком 18-60 років по всій Україні, окрім окупованих територій та зон активних бойових дій. Вибірка відображає структуру населення України віком 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та освітою. Похибка дослідження складає 3,1% з довірчим інтервалом 95%.

Скільки українців змінили місце проживання через війну Росії проти України

У грудні 2022 року уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що Україні зареєстровано 4,7 млн внутрішньо переміщених осіб.

З України виїхало понад 14,5 мільйона українців. З них 11, 7 млн в’їхало до країн Євросоюзу. 7,7 млн зареєстровані в Європі як отримувачі тимчасового захисту. Через російське вторгнення в Україну та виїзд громадян за кордон чисельність населення України могла скоротитись до 33,5 мільйона людей.

Читайте також

Що робили українці в день повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого — опитування Суспільного

"Не варто мріяти про нездійсненне: 90% біженців не повернуться в Україну" — директорка Інституту демографії Лібанова

На початок