На Харківщині поліція шукає потерпілих від діяльності організації "Потон"

На Харківщині поліція шукає потерпілих від діяльності організації "Потон"

На Харківщині поліція шукає потерпілих від діяльності організації "Потон"

Поліція Харківщини не виключає, що представники організації "Потон" можуть бути причетні до вимагання коштів з комерційних підприємств регіону.

Про це йдеться у повідомленні на сайті поліції Харківщини 9 червня.

"Поліція звертається до громадян, які потерпіли від дій ГО "Потон", повідомити інформацію на спецлінію 102, за місцем мешкання до територіальних підрозділів поліції, або до слідчого управління ГУНП в Харківській області за телефоном +380577059077", — повідомляє поліція.

В організації звинувачення відкидають. Дружина взятого під варту лідера організації Павла Оніщенка Марина разом з групою прихильників "Потону" сьогодні вимагала зустрічі з головою Харківської облдержадміністрації Олексієм Кучером. Вважає, що він здатен допомогти.

"Мені потрібен губернатор, тому що мій чоловік спілкувався особисто з губернатором неодноразово на відкритих та закритих нарадах і у мене до нього є низка питань", — сказала Оніщенко.

Кучер у відрядженні, розповів директор оборонного департаменту Харківської облдержадміністрації Олексій Максимов. Він запропонував покликати заступника Кучера Євгенія Грицькова.

Поліція шукає потерпілих від діяльності організації "Потон"
Марина Онищенко говорить із Євгенієм Грицьковим.

"З питань спілкування з Олексієм Володимировичем, я буду намагатися зараз теж передати йому інформацію", — пообіцяв Грицьков.

За дві години "потонівці" залишили обладміністрацію. Оніщенко сказала, що чекатиме на зустріч із Кучером та оскаржуватиме рішення суду про тримання її чоловіка під вартою.

Що відомо

  • 3 червня поліція затримала п'ятьох учасників громадської організації "Потон" через конфлікт з правоохоронцями в Краснокутському районі. Затриманих підозрюють за ч. 1 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та ст. 348 (посягання на життя працівника правоохоронного органу). За версією слідства, вони переслідували та перешкоджали працівникам СБУ. Один з підозрюваних Павло Оніщенко стріляв у заблоковану представниками організації машину, в якій вони сиділи. Ніхто не постраждав. Затримані підозри не визнають: кажуть, що сприймали правоохоронців за злочинців.
  • 4 червня прихильники "Потону" пікетували обласне управління поліції.
  • 5 червня на підтримку "Потону" у Харкові пікетували Київський районний суд.
  • 5 червня суд взяв під варту лідерів організації Павла Оніщенка і Миколу Маслова. На засіданні суду Маслов поранив руку.
  • Щодо двох затриманих суд визначив заставу, ще одного відпустив під домашній арешт.
  • 7 червня дружина лідера громадської організації "Потон" Марина Оніщенко оголосила голодування. Разом із соратниками та родичами затриманих вони вимагають звільнити чоловіків з-під варти.
  • 9 червня дружина Марина Оніщенко планує завершити триденне голодування. Продовжити голодування обіцяє дружина іншого підозрюваного Марія Єрмолова.
На початок