"Це наш спосіб виявити солідарність": українці разом виступлять на сцені із хором Королівської опери Лондона

"Це наш спосіб виявити солідарність": українці разом виступлять на сцені із хором Королівської опери Лондона

"Це наш спосіб виявити солідарність": українці разом виступлять на сцені із хором Королівської опери Лондона

16 березня хор Лондонської королівської опери та понад 130 українців, які нині мешкають у столиці Великої Британії, виступлять у Королівському театрі Ковент-Гарден і виконають разом низку творів з їхнього спільного проєкту.

"У цьому сезоні, в межах нашої постійної реакції на війну в Україні, ми реалізуємо проєкт, який об'єднує українців Лондона (в тому числі осілих та переміщених внаслідок війни) з хором Королівської опери", – йдеться на сайті закладу.

"Героїчна сила духу тих, хто страждає від лиха війни, надихає нас усіх. Це наш спосіб виявити солідарність з ними. Музика, попри мовні бар'єри, є нашим інструментом. Спільний спів і спільне дихання створюють спільну мету і взаєморозуміння", – зазначив директор хору Вільям Сполдінг.

"Ми сподіваємося виконати одну з найбільших обіцянок мистецтва: створювати сенс перед обличчям труднощів"
Вільям Сполдінг

Британські митці та українці уже два місяці працюють над вивченням традиційної української музики та набором оперних творів, які підходять для співаків-аматорів. Спочатку було залучено 45 учасників, але через надзвичайний інтерес долучилося понад 130.

репетиція українці лондон хор
Українці разом виступлять на сцені із хором Королівської опери Лондона. Фото: Veronika Ward/seenandheard-international.com

Вистава спиратиметься на життєвий досвід людей, переміщених війною, демонструючи стійкість української громади та здатність мистецтва об'єднувати людей перед обличчям неймовірних випробувань.

Проєкт, за словами організаторів, покликаний допомогти учасникам поділитися своїм життєвим досвідом і знайти підтримку від широкої української спільноти, а також збагатити власний музичний репертуар Королівського оперного театру, надавши простір для відкриття та вивчення української хорової музики.

Директорка з питань навчання та участі в Королівському оперному театрі Джилліан Баркер додала: "Для нас велика честь співпрацювати з членами української громади Лондона в той час, коли ми наближаємося до складної віхи у війні. Ми зрозуміли, що мистецтво справді об'єднує громади, особливо в часи великих труднощів. Співаючи разом з хором Королівської опери, учасники проєкту формують відчуття духу спільноти так, як це може зробити лише музика".

українці хор лондон
Українці разом виступлять із хором Королівської опери Лондона на сцені Ковент-гарден. Фото: Вікіпедія

Серед учасників новоствореного колективу опинилась і комунікаційниця пресслужби Суспільного Анастасія Медолиз.

У коментарі для Суспільне Культура вона розповіла, що знайшла у соціальних мережах посилання на набір українців до хору для підготовки до виступу у Королівській опері спільно з тенорами британського хору в березні та одразу заповнила заявку.

"Як виявилося потім, заявок було настільки багато, що багато хто не зміг потрапити у цю трупу, тому що кількість місць була обмежена двома сотнями учасників", – додала Анастасія.

Метрополітен-опера проведе концерт на підтримку України до річниці повномасштабного вторгення

"Я думаю навіть організатори з Royal Opera House не очікували такої сильної підготовки українських хорових виконавців, – зазначила вона. – Кожного разу від звучання цих десятків голосів в одному потоці – перехоплює подих. Ми тут, ми не зламалися, нас не здолають".

"Війна Росії проти України стала важливим маркером для культури та посилила її стратегічне завдання – відстоювати суб’єктність та авторитет нашої держави у світі різними культурними засобами"

І, за її словами, одночасне захоплення українським мистецтвом не впливає на кількість прикладів "російської культури", яку "ніхто не прибирає з афіш, не скорочує виступи, не закриває виставки".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок