Українка Новосад здобула "бронзу" на чемпіонаті світу з лижної акробатики. Це друга медаль України на турнірі

Українка Новосад здобула "бронзу" на чемпіонаті світу з лижної акробатики. Це друга медаль України на турнірі

Українка Новосад здобула "бронзу" на чемпіонаті світу з лижної акробатики. Це друга медаль України на турнірі
AP

І четверта загалом в історії.

Україна здобула другу медаль на чемпіонаті світу з лижної акробатики. Анастасія Новосад стала бронзовою призеркою в жіночому турнірі.

На чемпіонаті світу з лижної акробатики розпочалися фінальні виступи в одиночних турнірах. Першими медалі світової першості в Бакуріані мали розіграти жінки.

Фінал у жіночому турнірі з лижної акробатики на чемпіонаті світу мав відбутися ще у середу, 22 лютого. Однак через погодні умови в Бакуріані організатори вийшли перенести його на четвер - через це чоловічий турнір вирішили скоротити до формату Кубка світу.

Читайте також: "Сподіваємося, погода налагодиться". Тренер України з лижної акробатики - про перенесені старти ЧС і плани організаторів

За підсумками кваліфікації до фіналу жіночого турніру пройшли дві українки: Ольга Полюк, а також Анастасія Новосад, яка у складі команди стала бронзовою призеркою чемпіонату світу. Перед цим Новосад також здобула дві "бронзи" в одиночному турнірі на етапах у канадському Ле-Реле.

Фінал чемпіонату світу з лижної акробатики складався з двох стрибків. За підсумкми першого спортсменки відбиралися у суперфінал - для цього потрібно було потрапити до топ-6. А після цього виконати ще один стрибок - вже на медаль.

До суперфіналу за підсумками перших стрибків відібралася лише Новосад. Її результат виявився другим найкращим серед 12 учасниць: з оцінкою 89.88 бала вона поступилася лише канадці Маріон Тено (93.06) - бронзовій призерці Олімпіади-2020 у команді. Топ-3 замкнула представниця Казахстану Жанбота Алдабергенова, якій дозволили перестрибнути після того, як вона вилетіла з траси перед трампліном. Ольга Полюк натомість туди не пройшла, показавши лише дев'ятий результат (66.15).

У фіналі Новосад виконала стрибок на 82.84 бала і йшла на проміжному третьому місці. Попереду був стрибок Тено, однак вона отримала за нього меншу оцінку - 77.19 бала, тож українка здобула "бронзу"!

Чемпіонат світу. Лижна акробатика. Фінал - жінки

 1. Фанью Кон (Китай) - 85.30 бала
 2. Данієль Скотт (Австралія) - 83.84
 3. Анастасія Новосад (Україна) - 82.84

Це четверта медаль загалом України на чемпіонатах світу з лижної акробатики. І друга саме у жіночому турнірі: у 2011 році першою медалісткою в історії України стала Ольга Волкова, яка здобула "бронзу".

Усі медалі України на чемпіонатах світу з лижної акробатики

 • 2011 рік - Ольга Волкова (жіночий турнір) - "бронза"
 • 2019 рік - Олександр Абраменко (чоловічий турнір) - "срібло"
 • 2023 рік - Анастасія Новосад, Дмитро Котовський, Олександр Окіпнюк (командний турнір) - "бронза"
 • 2023 рік - Анастасія Новосад (жіночий турнір) - "бронза"

Хто така Анастасія Новосад

 • 29-річна українська лижна акробатика, що народилася в Рівному.
 • Для Новосад це п'ятий чемпіонат світу в кар'єрі. До цього вона жодного разу не проходила до суперфіналу (найкращий результат - 10-е місце на ЧС-2015).
 • Новосад - 3-разова призерка етапів Кубка світу з лижної акробатики в одиночних турнірах. Найкращий результат - "золото" на етапі в Руці у сезоні 2021/22.
 • Новосад лише одного разу змагалася на Олімпійських іграх - у 2014 році. У 2022-му вона також потрапила до заявки команди, але через позитивний тест на коронавірус пропустила жіночий турнір.
На початок