"Сподіваємося, погода налагодиться". Тренер України з лижної акробатики - про перенесені старти ЧС і плани організаторів

"Сподіваємося, погода налагодиться". Тренер України з лижної акробатики - про перенесені старти ЧС і плани організаторів

Ексклюзивно
"Сподіваємося, погода налагодиться". Тренер України з лижної акробатики - про перенесені старти ЧС і плани організаторів
НОК

Ексклюзивний коментар головного тренера збірної України з лижної акробатики для Суспільне Спорт.

Збірна України з лижної акробатики продовжує виступи на чемпіонаті світу, що проходить в грузинському Бакуріані. У першому медальному фіналі українці здобули "бронзу" - у змішаній команді.

Наступними стартами України на чемпіонаті світу з лижної акробатики мали стати виступи у жіночому та чоловічому турнірах. Однак у календар змагань були внесені корективи: через сильні пориви вітру та незадовільну погоду в Батуріані організатори перенесли фінал у жіночому турнірі, а також двічі кваліфікацію у чоловічому.

Читайте також: Старти з лижної акробатики на чемпіонаті світу знову перенесено через погоду. Це може вплинути на формат змагань

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт головний тренер збірної України Енвер Аблаєв розповів про погодні умови в Бакуріані, а також про зміни, яких зазнає формат чоловічого турніру.

За словами Аблаєва, визначення чемпіона світу у чоловічому турнірі буде відбуватися за форматом Кубка світу. Він передбачає, що замість трьох стрибків спортсмени стрибатимуть лише два у фіналі: перший - визначить учасників "суперфіналу", другий - медалістів турніру.

  • Про стан погоди в Бакуріані

"Сьогодні [22 лютого] та вчора [21 лютого] вітер досягав 35-40 км/год. Тому було неможливо проводити змагання та тренування, бо це було небезпечно. Вирішили перенести на завтра, але формат буде не чемпіонату світу, а Кубку світу: замість трьох стрибків треба буде лише стрибати два у фіналі".

  • Про плани організаторів у разі неможливості проведення змагань 23 лютого
"Сподіваємося, що завтра [23 лютого] погода налагодиться, і у нас все ж вийде провести змагання. Якщо ж ні, то, скоріше за все, скасовуватимуть індивідуальні старти".
  • Про очікування від виступів українців в чоловічих та жіночих турнірах

"Давайте завтра все побачимо. Звичайно, що будемо намагатися виступити якомога краще. Все ж "бронза" є, але хочеться більшого. Сподіваюся, що стартуватимуть і дівчата, і хлопці".

  • Про роботу над помилкамиУ командному виступі Дмитру Котовському та Олександрові Окіпнюку не вдалося виконати ідеальне приземлення після стрибка після виступу в команді

"Звичайно, працюємо над цими помилками. Якщо вони з'являються, то ми повертаємося на подвійне сальто і працюємо над приземленням. Бо коли постійно стрибають потрійне сальто, то забувається, як робити приземлення та його підготовлювати".

  • Чи виконуватиме Дмитро Котовський стрибок з п'ятьма гвинтами
"Все залежатиме від погодних умов. Це найскладніший стрибок зараз у світі. Робити потрійний гвинт в одному сальто - це дуже-дуже складно. Тому якщо погода сприятиме цьому стрибку, то ще потрібно потрапити до фіналу, але так, тоді Дмитро стрибатиме його".
  • Про функціїОлександр Абраменко травмований, але відправився з командою на ЧС-2023 для допомоги тренерському штабу Олександра Абраменка на ЧС

"Олександр Абраменко допомагає мені, бо я стою на висоті і не бачу відходу наших спортсменів. Попросив його, щоб він дивився за ними".

Старт жіночого фіналу на чемпіонаті світу з лижної акробатики запланований на четвер, 23 лютого, о 10:20 за Києвом. О 10:50 планується початок чоловічого турніру.

Збірна України з лижної акробатики на ЧС-2023: що відомо

  • Медаль у змішаній команді - перша в історії для України на рівні чемпіонату світу. І загалом третя нагорода в історії української команди на світових першостях.
Читайте більше: "Дуже особлива медаль". Тренер збірної України з лижної акробатики - про першу в історії нагороду на ЧС у команді
  • У жіночих особистих змаганнях до фіналу пройшли дві українки - Анастасія Новосад та Ольга Полюк.
  • У чоловічих особистих змаганнях мають виступити чотири українці: Дмитро Котовський, Олександр Окіпнюк, Максим Кузнєцов та Володимир Кушнір
На початок