Україна стане членом НАТО, працювати над цим треба вже — Сунак

Україна стане членом НАТО, працювати над цим треба вже — Сунак

Ріші Сунак
Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. Фото: АР

Прем’єр-міністр Сполученого Королівства Ріші Сунак переконаний, що Україна стане членом НАТО. Про це він сказав під час зустрічі з українськими журналістами, передає кореспондентка Суспільного.

Сунак наголосив, що Британія робить все можливе, щоб українська армія відповідала стандартам НАТО.

"Я погоджуюсь зі Столтенбергом, генсеком НАТО, що Україна стане членом Альянсу. Ми маємо переконатись, що є план для продовження підтримки України не тільки негайно, але й в довгостроковій перспективі. В ідеалі, щоб стати членом НАТО, має бути більше спорядження, що відповідає стандартам. А також сумісність усіх сил різних країн та те, як вони використовують це обладнання. Тому ми тренуємо українських пілотів за стандартами НАТО".

Також Сунак заявив, що Лондон готовий допомогти країнам, які вирішать надати літаки Україні "просто зараз", водночас для самої Великої Британії це "не легко".

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО "не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

Читайте також

"Країна та армія "натівського" стандарту": 5 питань про заявку України на вступ до НАТО

Які шанси України на вступ до НАТО під час війни. СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО

На початок