Україна подала заявку вступ до НАТО опісля проголошення Росії результатів псевдореферендумів на окупованих територіях. Зеленський закликав розглянути подання пришвидшено, адже "ми довіряємо одне одному, захищаємо одне одного — це уже альянс".
Втім перші коментарі у відповідь на заявку України до НАТО були стриманими. Генсек Столтенберг на запитання про цей крок відповів, що альянс не є стороною конфлікту, однак продовжить підтримувати Україну. Країни Балтії та Канада навпаки — вітали заявку України до НАТО. Тож які шанси України на вступ до НАТО під час повномасштабної війни — у матеріалі.
Що відомо
- 30 вересня Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку, заявив президент Володимир Зеленський за підсумками засідання РНБО. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.
- Після цього Столтенберг заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх союзників. "Кожна демократична країна має право подавати заявки на членство. Ми поважаємо це право. Ми кажемо знову, що НАТО залишається відкритим і ми це показуємо. Союзники НАТО зустрілися у Мадриді і тоді було зроблено чітку заяву, що ми підтримуємо право України обирати свій шлях і вирішувати у які оборонні Альянси вступати", — додав він.
- Президент Болгарії Румен Радєв виступив проти пришвидшеного вступу до нього України, зазначивши, що це має статися лише після врегулювання конфлікту між Україною та Росією.
- У Кремлі заявили, що нібито євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.
Читайте також
Генсек НАТО офіційно отримав заявку України на вступ до Альянсу
"Де-факто Україна вже є членом НАТО. Треба оформити це де-юре" — Кулеба
Канада та країни Балтії підтримують заявку України на вступ до НАТО – МЗС
Підтримка українцями вступу до НАТО перебуває на історично найвищому рівні — "Рейтинг"