Які шанси України на вступ до НАТО під час війни. СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО

Штаб-квартира Організації Об'єднаних Націй в Брюсселі, Фото: Кензо Трибуйяра Getty Images

Україна подала заявку вступ до НАТО опісля проголошення Росії результатів псевдореферендумів на окупованих територіях. Зеленський закликав розглянути подання пришвидшено, адже "ми довіряємо одне одному, захищаємо одне одного — це уже альянс".

Втім перші коментарі у відповідь на заявку України до НАТО були стриманими. Генсек Столтенберг на запитання про цей крок відповів, що альянс не є стороною конфлікту, однак продовжить підтримувати Україну. Країни Балтії та Канада навпаки — вітали заявку України до НАТО. Тож які шанси України на вступ до НАТО під час повномасштабної війни — у матеріалі.

Що відомо

  • 30 вересня Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку, заявив президент Володимир Зеленський за підсумками засідання РНБО. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.
  • Після цього Столтенберг заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх союзників. "Кожна демократична країна має право подавати заявки на членство. Ми поважаємо це право. Ми кажемо знову, що НАТО залишається відкритим і ми це показуємо. Союзники НАТО зустрілися у Мадриді і тоді було зроблено чітку заяву, що ми підтримуємо право України обирати свій шлях і вирішувати у які оборонні Альянси вступати", — додав він.
  • Президент Болгарії Румен Радєв виступив проти пришвидшеного вступу до нього України, зазначивши, що це має статися лише після врегулювання конфлікту між Україною та Росією.
  • У Кремлі заявили, що нібито євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

Читайте також

Генсек НАТО офіційно отримав заявку України на вступ до Альянсу

"Де-факто Україна вже є членом НАТО. Треба оформити це де-юре" — Кулеба

Канада та країни Балтії підтримують заявку України на вступ до НАТО – МЗС

Підтримка українцями вступу до НАТО перебуває на історично найвищому рівні — "Рейтинг"